Angle down Atgal

Medžiai tęsia savo gyvenimą virtę išraiškingomis Kuršėnų parko skulptūromis

Kuršėnuose, atliekant gatvių ir viešųjų erdvių remonto darbus, buvo pašalinti krūmai, augalai,  kurie pateko į statybvietes arba kėlė grėsmę gyventojams. Kuršėnų seniūnija priėmė sprendimą pratęsti nukirstų medžių gyvenimą – sukurti skulptūras, kurios galėtų papuošti Kuršėnų dvaro parką.

Kuršėnų miesto tautodailininkai, susirinkę į Šiaulių rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centrą, nusprendė sukurti tris medžio skulptūras, atspindinčias Kuršėnus. Skulptūras sukurti buvo patikėta žinomiems Kuršėnų medžio drožėjams – Vaclovui Tamošaičiui, Raimondui Baškiui ir Egidijui Žilinskui. Po kelių mėnesių darbo ąžuolinės skulptūros buvo sukurtos ir papuošė Kuršėnų dvaro parko teritoriją.

Pirmąją skulptūrą pastatė Raimondas Baškys. Beveik trijų metrų aukščio skulptūra skirta Kuršėnų miesto seniesiems padavimams, legendoms. Antroji skulptūra, kurią išdrožė Vaclovas Tamošaitis, pastatyta prie pat Ventos upės. „Idėja buvo Jono Kiriliausko - jis išsiaiškino, kad iki 1915 metų Kuršėnuose nebuvo nei vieno iš dabar esančio tilto per Ventos upę. Žmones per upę kėlė valtininkas, už perkėlimą į kitą upės krantą ėmęs nedidelį mokestį. Pagal šį pasakojimą ir buvo pasirinkta tema šiai skulptūrai,“ – pasakojo tautodailininkas Vaclovas Tamošaitis.

Tautodailininkas Egidijus Žilinskas sukūrė mažesnę, nei kolegos, skulptūrą.

„Nepasisekė mano ąžuoliukui užaugti dideliam, nes jis rėmėsi į elektros laidus, tai teko jį nupjauti, todėl skulptūra nėra didelė,“ – apie sukurtą Laurynui Ivinskiui skirtą skulptūrą pasakojo Egidijus Žilinskas. Lietuviškų kalendorių pradininko Lauryno Ivinskio skulptūra sukurta remiantis vienintele išlikusia Lauryno Ivinskio fotonuotrauka.

Šiaulių rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė džiaugėsi ne tik sukurtomis skulptūromis, bet ir jas padėjusiais pastatyti UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ darbininkais. Tikimasi, kad tai ne paskutinės parke pastatytos tautodailininkų skulptūros.

Nuotraukos Zigmo Ripinskio ir Birutės Poškienės

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite