S. Pusčiaus nuotr.
Angle down Atgal

Medžiai kertami tie, kuriuos būtina kirsti

Ar visus medžius būtina kirsti? Dažnai galima išgirsti tokių klausimų.

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Mūsų valdžia užsimojo iškirsti visas liepas, taip dabar kalba dauguma. Sunku suprasti, dėl kokių tikslų kertami medžiai. Juk juos iškirtus, į jų vietas bus sodinamos kažkokios tai mažalapės liepaitės. Aš, žinoma, ne dendrologas ir negalėčiau tvirtinti, ar čia gerai, ar blogai. Mano supratimu, reikėtų kirsti tik tuos medžius, kurie serga ir kelia žmonėms pavojų. Manau, jog nukirsti suaugusį ir sveiką medį, kuris duoda žmogui daug naudos, tai tas pats, kas nužudyti žmogų. Juk medžiai yra gyvi ir viską supranta. Vaikystėje teko matyti, kaip miško eigulys, eidamas per mišką, prie kiekvieno medžio sustoja, nužiūri iš visų pusių ir dar nuo viršaus ir apačios paglosto savo delnu ir eina prie kito. Aš susidomėjęs paklausiau, kodėl jis taip daro. Atsakymas buvo aiškus – jo pareiga atrinkti medžius, kurie yra nesveiki ir pažymėti kirtimui. Tai man pasakė senas, dar Smetonos laikų patyręs miškininkas.

O štai dabartiniais laikais nubraižomi kokie tai projektai ir nusprendžiama, kad reikia kirsti ištisas alėjas. Nesvarbu, kad yra sveikų medžių ir dar galėtų žaliuoti ne vieną dešimtmetį. Paprasčiausiai tai daroma, pagal kažkokio veikėjo sumanymą.

Prieš porą dienų nuėjau pasižvalgyti už prekybos centro "Arena" ant kalnelio. Pasigrožėjęs aukštų medžių gojaliu, atkreipiau dėmesį į vieno medžio apačią. Ir tiesiog nesupratau, kaip jis dar nenuvirsta. Visa apačia išpuvusi. Mano nuomone, stipresniam vėjui papūtus gali ir nugriūti. Tai tokį jau reikėtų pašalinti. Mat čia, kiek pastėbėjau, lankosi žmonės pasisėdėjimui, o taip pat užbėga ir vaikai. Manau, kad turėtų atkreipti mūsų aplinkosaugininkai savo dėmesį minėtam gojaliui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite