Angle down Atgal

Medikai nustatė, koks organas lemia gyvenimo trukmę

Regis, visas mūsų gyvenimas priklauso nuo širdies, tačiau žymiausi pasaulio gerontologai tikina, kad tiesioginę įtaką gyvenimo trukmei daro visai kitas organas. Specialistai įsitikinę, kad lemiamą reikšmę turi žarnynas ir kad nuo jame esančių mikroorganizmų priklauso bendroji žmogaus sveikata. Būtent pastarieji dažniausiai nulemia individų gyvenimo trukmę.

Turėkite galvoje, kad kenksmingų mikroorganizmų kiekis žarnyne nuturi viršyti normalaus lygio. Kai taip atsitinka, sutrinka žarnyno mikroflora ir dėl to kyla įvairių negerų pasekmių.

Pavyzdžiui, netinkamai funkcionuojantis žarnynas sukelia metabolinį sindromą, kuris XXI amžiuje pasitaiko labai dažnai. Gerontologai aiškina, kad jis prasideda žarnyne dėl sutrikusios naudingų ir kenksmingų bakterijų pusiausvyros. Šio sindromo pasekmė būna hipertonija, diabetas, nutukimas, trombozės. Įdomu tai, kad apie 70 proc. imuninės sistemos resursų priklauso nuo žarnyno būklės.

Būtent žarnyne būna dauguma imuninių ląstelių, kurios kovoja su virusais ir ligas sukeliančiomis bakterijomis.

Kai žarnyno mikroflora būna pažeista, šios ląstelės būna per daug „užsiėmusios“, nes jos kovoja su kenksmingomis bakterijomis žarnyno viduje, ir negali tinkamai atsilaikyti prieš ligų sukėlėjus, atakuojančius iš išorės. Dėl to organizmas blogiau susitvarko su įvairiais sutrikimais.

Dėl pažeistos žarnyno mikrofloros kyla įvairios maisto alergijos, galvos skausmai, migrena, sutrinka miegas, apima depresinės būsenos, sumažėja darbingumas.

Tas pats atsitinka ir tada, kai organizme nukrenta serotonino lygis, kurio 80 proc. pagamina sveikas žarnynas.

Šaltinis: news.info

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite