Angle down Atgal

Mažųjų matematikų varžytuvės

Gegužės pabaigoje Kruonio gimnazijos, Vaclovo Giržado progimnazijos, Žaslių pagrindinės mokyklos, Gudienos mokyklosdarželio „Rugelis“, Rumšiškių Antano Baranausko ir Žiežmarių gimnazijų šauniausi 3–4 klasių matematikai susirinko Žiežmarių gimnazijoje į Mažųjų matematikų varžytuves. Pirmosios varžytuvės įvyko dar 2012 metais, šiais metais renginys jau buvo surengtas aštuntą kartą.

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais mokiniai turėjo ne tik parengti komandos prisistatymą, bet ir spręsti sudėtingas matematikos užduotis. Prisistatymų metu vaikai deklamavo eilėraščius, dainavo savo kūrybos dainas, skandavo šūkius.

Komandos susikaupė, kai atėjo metas spręs ti sunkias matematikos užduotis: tekstinę ir loginę, skaitinį reiškinį, kryžiažodį bei galvosūkį apie Mikę Pūkuotuką. Buvo džiugu matyti tikrą ir rimtą komandinį mažųjų matematikų darbą.

Kol komisija taisė mokinių darbus, mokiniai neliūdėjo, o linksmai laiką leido su Kaišiadorių kultūros centro kolektyvo vadove Laima Morkūniene, kuri mokiniams pasiūlė ir pašokti, ir padainuoti. Mokiniai atvyko taip gerai pasiruošę, jog visos komandos užėmė prizines vietas.

Tad sveikiname I vietą užėmusias Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos komandą ir Žiežmarių gimnazijos komandą, II vietą užėmusią Kruonio gimnazijos komandą bei III vietą užėmusias Kaišiadorių Vaclovo Giržado progimnazijos komandą, Gudienos mokyklos-darželio „Rugelis“ komandą ir Žaslių pagrindinės mokyklos komandą! Džiaugiamės, jog kiekvienais metais sulaukiame tokių gabių mokinių, linkime jiems sėkmės išbandant savo jėgas ne tik matematikoje.

Žiežmarių gimnazijos kolektyvas ne tik puikiai organizuoja Mažųjų matematikų varžytuves, bet ir dalinosi savo patirtimi respublikinėje konferencijoje „Matematikos mokymo pradinėje mokykloje realijos ir perspektyvos“. Kurti, organizuoti ir dalintis gerąja patirtimi – svarbu ir gera.

Dėkojame Žiežmarių gimnazijos Mažųjų matematikų varžytuvių organizatoriams: pradinių klasių mokytojams, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Ramunei Kaminskienei, kurių iniciatyva kasmet organizuojamos ir vykdomos 3-4 klasių gabiausių matematikų varžytuvės.

Modesta Bartkutė

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite