Angle down Atgal

Mažosios Gabrielės fotosesijos užkulisiai

Lietuvos televizijos projekte „Du balsai - viena širdis“ suspindėjusi mažoji Gabrielė ir toliau nenustoja stebinti savo artistiškumu. Šį pavasarį ji kartu su mama, puikiai žinoma dainininke Aurelija Čižauskaite-Butkaliuk dalyvavo fotosesijoje išskirtiniame, kultūrą puoselėjančiame Jakiškių dvare.

Aurelijos teigimu, auginame ne vaiką, o – žmogų, kuris kurs rytdieną po mūsų. Toks suvokimas dukters ugdymą įpareigoja susieti su atsakomybe ir kūrybiškumu. Nuo pat pirmųjų gimimo dienų Gabrielė gyvena apsupta įvairių ugdymo metodų, integruojama į įvairias įmanomas veiklas tiek, kiek ji to nori. Ir nori kuo toliau – tuo daugiau. Kartais net apima nerimas – kas bus po dar dešimties metų? Ar sugebėsiu atliepti jos poreikius? Tačiau šiandien, duodama savo žinias, patirtis dukrai, gaunu pakankamai, kad nesustočiau. Patinka motinos teresės žodžiai „Nori pakeisti pasaulį? Eik namo ir mylėk savo šeimą“. Investicija į savo aplinką ir artimuosius, santykius su jais yra tiesiog neįkainojama, todėl norėjosi įamžinti tam tikrą nueitą etapą su dukra.

Jau kuris laikas Aurelija ieškojo fotografo, kuris „jaustų“ vaiko emociją, gebėtų įžvelgti emocijas, suteikiant laisvę judėti, elgtis natūraliai ir rado ją - kukliąją fotografę Inga Škėrytę Buivydienę, kuri fotografiją myli iki pirštų galiukų ir tai atsispindi jos nuotrauose. Gabrielė kaip mat pajuto pasitikėjimą naujaja drauge, o atsisveikinant po fotosesijos taip stipriai apkabino fotografę, kad neliko jokių abejonių dėl fotosesijos rezultatų. Fotografė Inga Škėrytė Buivydienė teigia, kad vaikai ją žavi nuoširdumu, paprastumu. Kadangi pati yra mama, žino, kaip jie greit auga ir keičiasi, tad įamžinti jų akimirkas nuotraukose, tarytum išsaugoti mažą mažą dalelę vaikystės. Gabrielė, pasak Ingos, labai protinga ir talentinga mergaitė, todėl labai džiaugiasi galėdama prisidėti ir prie jos vaikystės išsaugojimo bent keliomis nuotraukomis.

Meilė Zaleckienė šiltai atvėrė klasicistinio stiliaus Jakiškių dvaro duris, tad fotosesijos paveikslas susidėliojo lengvai, o ir rezultatai viršijo lūkesčius. Meilės durys mylintiems ir gerbiantiems gyvenimą bei kultūrą žmonėms visuomet atviros. Dvare per visą gyvavimo istoriją būta visko - mechanizacijos mokykla, vaikų darželis, kolūkio valgykla, buvo rengiamos darbo ir poilsio stovyklos, tad, šeimininkės teigimu, fotostudija taip pat gali būti. Meilė kurį laiką dirbo nuostabiame darželyje, tad smalsumu užburiančių vaikų akių pasiilgsta. Gabrielė galėjo susipažinti su įvairiais senoviniais daiktais, liesti juos, uždavinėti klausimus, analizavo senąją fotografiją. Tad edukacijos, fotosesjos metu, taip pat netrūko.

Fotosesijos dalyvės pasakojo kaip vyko ilgos diskusijos apie fotosesiją, juk viskas turi būti suplanuota detaliai: stilius, vieta, apranga, makiažas, šukuosena, nuotaika. Aurelija atkreipia dėmesį, kad kartu planuojant, susipažįsti ir su žmogumi, kuriam atversi savo vidų, patikėsi savo emocijas. Todėl ragintų visas mamas, planuojančias daryti fotosesijas su vaikais, domėtis kas, kur ir kaip vyks, nes gyvenime pasitaiko ir „beskonybės“, „diletantiškumo“ pavyzdžių. Rezultatas visuomet bus puikus, jei nepamiršime „namų darbų“ ir pasitikėsime profesionalais.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite