Mažojoje kultūros sostinėje Raudondvaryje aktyvesnė ir vietos bendruomenė

Kaunas
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Raudondvaryje kultūrinis gyvenimas turi labai senas tradicijas, jis visada buvo aktyvus, nepriklausomai nuo to, paskelbtas miestelis kultūros sostine ar ne.

Raudondvario kultūros centro direktorė Jolanta Zizienė, pristačiusi mažosios kultūros sostinės veiklą apsilankiusiai Raudondvaryje kultūros ministrei Lianai Ruokytei-Jonsson, pažymėjo, kad šiuo titulu itin didžiuojasi jaunimas.

„Padaugėjo savanoriaujančių įvairiuose renginiuose, į veiklą aktyviai įsitraukė ir bendruomenė“, - kalbėjo J. Zizienė.

Kultūros srityje čia dirba ne tik minimas centras, bet ir Raudondvario kaimo bei vietos bendruomenės. Sėkmingai veikia Garliavos meno mokyklos Raudondvario filialas, Raudondvario dvaras ir jo teritorijoje įsikūrę Kauno rajono muziejus, Menų inkubatorius bei Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras.

„Raudondvario dvaras - ne tik lankytinas objektas. Tai gyvas organizmas, pritraukiantis žmonių iš visos Lietuvos“, - teigė Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Visockas. Jis įsitikinęs, kad Raudondvario sėkmę lemia ir strategiškai patogi vieta, pasiekiama dviračiais, automobiliais, laivais, autobusais.

Raudondvario dvaro direktorė Snieguolė Navickienė akcentavo, kad Raudondvario menų inkubatoriuje gražiai jungiasi profesionalusis ir mėgėjų menas. Čia reziduoja menininkai, didelio susidomėjimo susilaukia Martyno Levickio „Accoakademijos“ organizuojami jaunųjų kompozitorių kursai, kuriuose galima stebėti, kaip gimsta muzikiniai meno kūriniai. Kas dvejus metus į tarptautinį žemės meno festivalį „Land art Raudondvaris“ iš įvairių pasaulio kampelių suvažiuoja floristai. Menų inkubatoriuje galima apžiūrėti fotografijų parodas.

Ministrė pripažino teisinga Kauno rajono muziejaus direktoriaus Zigmo Kalesinsko pastabą, kad kultūros projektų vertinimo sistema Lietuvoje yra kiek sutrikusi, ir kultūra regionuose išties kiek skriaudžiama.

„Dėl didelio paraiškų kiekio jos ne visos tinkamai įvertinamos. Kultūros taryboje projektus vertina apie 10 žmonių, o projektų pateikiama tūkstančiais, todėl kenčia kokybė“, - sakė ministrė. Ji patikino, kad jau imamasi priemonių padėčiai taisyti. Taip pat planuojama, kad nuo kitų metų mažosios kultūros sostinės turės atskirą biudžetą, ir jo nebus galima naudoti niekam kitam.

Kaip primena Kauno rajono savivaldybė, Raudondvaris garbingu Mažosios kultūros sostinės vardu šiemet dalinasi su dar devyniais Lietuvos miesteliais ir kaimais. Šio vardo tikslas - suburti bendruomenes intensyvesnei kultūrinei veiklai, skatinti naujas formas, taip pat bendradarbiauti vieniems su kitais.

„Kauno rajonas turėtų būti pavyzdžiu kitiems Lietuvos regionams, kaip reikia tvarkytis kultūros srityje, o rajono kultūros centrų reorganizacija buvo vienas iš gerųjų pavyzdžių, įkvėpusių Kultūros ministeriją pokyčiams, prasidėsiantiems antroje kitų metų pusėje“, - teigė mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Raudondvaryje apsilankiusi kultūros ministrė.
ELTA