Angle down Atgal

Mažoje devynmetės šachmatininkės širdelėje – didelė kovotojos dvasia

Paskutinėmis 2021-ųjų metų dienomis Serbijoje susitiko stipriausi jaunieji šachmatininkai iš visos Europos. Tarp jų sužibėjo vakar, sausio 6 dieną, devintąjį gimtadienį atšventusi šiaulietė Milda Alejūnaitė. Mergaitė nurungė net 16 konkurenčių ir užtikrintai iškovojo pergalę žaibo šachmatų rungtyje. Tai istorinis šios sporto šakos rezultatas tarp lietuvių šachmatininkų.

Antra tokio lygio pergalė Lietuvos istorijoje

Gruodžio 26-31 dienomis Serbijos mieste Novi Sad vyko XX-asis Europos greitųjų ir žaibo šachmatų čempionatas. Jame dalyvavo stipriausi vaikai bei jaunimas iš visos Europos. Tarp jų – ir šiaulietė Milda, kuriai turnyro metu dar buvo aštuoneri metai. Maža mergaitė pademonstravo čempionišką charakterį ir žaidimo stilių: greitųjų šachmatų rungtyje iškovojo ketvirtąją vietą, o žaibo rungtyje tapo visos Europos čempione savo amžiaus grupėje.

Mildos treneris Sergejus Petuchovskis sako, kad tai istorinis rezultatas Lietuvos sportininkams.

„Visoje Lietuvos šachmatų istorijoje tai antras atvejis, kai lietuvė sportininkė tapo Europos čempione. Prieš Mildą tai buvo pavykę tik dabartinei Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen. Tik ji laimėjo klasikinių arba standartinių šachmatų turnyrą, o Milda nugalėjo žaibo rungtyje“, – pasakoja S. Petuchovskis.

Mažajai čempionei, jos treneriui ir visada palaikančiai mamai sporto centras „Dubysa“ įteikė padėkas už šį stulbinantį sportinį pasiekimą.

Mildutė su savo treneriu (kairėje), mama ir tėčiu. A. Rutkausko nuotr.
Mildutė su savo treneriu (kairėje), mama ir tėčiu. A. Rutkausko nuotr.

Šachmatais susidomėjo vos ketverių

Mildutė iš pirmo žvilgsnio atrodo tyli ir labai rami mergaitė. Tačiau tiek jos mama, tiek treneris neslepia, jog ji pasižymi itin tvirtu charakteriu ir aštriu protu. Mama Olga Alejūnienė pasakoja, kad dukra šachmatais susidomėjo būdama vos ketverių metukų.

„Aš šachmatais mokėjau žaisti, žinojau, kaip vaikšto figūros. Žaisdami įvairius žaidimus vieną kartą radome šachmatų lentą ir pamaniau, kad pamokysiu Mildą žaisti. Iš pradžių, aišku, mes tik stumdėme figūras be jokių taisyklių, bet jai labai patiko, ji ėmė mokytis ėjimus. Vėliau darželyje atsirado šachmatų būrelis ir užrašėme Mildutę į jį.“

Moteris pasakoja, kad dukra namie mėgsta atsinešti šachmatų lentą ir prašo, kad mama sužaistų partiją su ja, tačiau žaidimas visada baigiasi mažosios pergale.

„Jau dabar žaidimas būna į vienus vartus. Ji moka tiek visokių gudrybių, kad aš jau niekaip neatsilaikau“, – juokiasi ponia Olga.

Mažoji Milda ne tik puiki šachmatininkė, bet ir pirmūnė mokykloje. Mergaitė itin gerai mokosi ir kol kas jai nekyla sunkumų derinant sportą bei pamokas. Mildutės mama sako, kad įgūdžiai, kuriuos dukra įgyja žaisdama šachmatais, praverčia ir kasdieniame gyvenime. Šis sportas lavina atmintį, loginį mąstymą bei ugdo discipliną.

Europos čempionate iškovota įspūdinga taurė ir medalis. A. Rutkausko nuotr.
Europos čempionate iškovota įspūdinga taurė ir medalis. A. Rutkausko nuotr.

Kovotojos charakteris

Treneris S. Petuchovskis mergaitę treniruoja jau ketvirtus metus. Pas jį Milda pradėjo mokytis būdama penkerių ir tai buvo jauniausio amžiaus vaikas, su kuriuo yra tekę dirbti treneriui. S. Petuchovskis negaili gražių žodžių savo auklėtinei ir pasakoja, kad nuo pat pirmųjų treniruočių ji demonstruoja tikros kovotojos dvasią.

„Mildutės labai aktyvus, net, sakyčiau, agresyvus žaidimo stilius ir man tai labai patinka. Ji labai daug dėmesio skiria puolimui, nesislepia, nedvejoja ir nebijo varžovo. Iš karto supratau, kad ji kovotoja“, – sako treneris.

Kad yra čempionė iš prigimties, Milda įrodė ir šio Europos čempionato metu. Pirmoji greitųjų šachmatų rungtis nepavyko taip, kaip tikėtasi, mergaitė pelnė ketvirtąją vietą, nepateko tarp prizininkų ir labai dėl to susikrimto. Treneris neslepia, kad buvo ir pykčio, ir apmaudo ašarą teko nubraukti. Tačiau mergaitė net nemanė palūžti ir pasiduoti. Priešingai, prieš antrąją rungtį ji pasiryžo įrodyti, ko yra verta.

„Po greičio rungties pas ją atsirado sportinis pyktis. Ir kitą dieną žaibo turnyre ji atėjo labai ryžtingai ir tvirtai nusiteikusi. Iš 18 partijų per dvi turnyro dienas Milda laimėjo 17. Tai buvo visų amžiaus grupių rekordas, niekas nesurinko tiek pat ar daugiau, o turnyre žaidė amžiaus grupės iki aštuoniolikmečių“, – apie neįtikėtiną mergaitės ryžtą pasakoja S. Petuchovskis.

Pati Mildutė tik kukliai šypsosi ir džiaugiasi pirmąja tokia rimta savo pergale. Tiesa, mergaitė kol kas nesvajoja apie įspūdingus titulus ir sako, kad žaidžia šachmatais, nes jai tai labai patinka ir treneris Sergejus – labai geras.

Tačiau panašu, kad pergalių dar tikrai sulauksime, o mažoji Milda ateityje gali tapti antrąja Viktorija Čmilyte, garsinančia Lietuvą ir Šiaulius visame pasaulyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite