Angle down Atgal

Mažesnio PVM tarifo kol kas nenusimato

Seimas nepritarė liberalų siūlymui nuo 21 proc. iki 18 proc. sumažinti standartinį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą.

Tokia PVM įstatymo pataisa, kurią pateikė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijai atstovaujantis Seimo narys Eugenijus Gentvilas, nesulaukė pritarimo po pateikimo ir buvo atmesta. Už ją balsavo 22 Seimo nariai, 18 buvo prieš, 33 parlamentarai susilaikė.

E. Gentvilas mano, kad, šaliai išėjus iš krizės, reikėtų sugrįžti prie mažesnio PVM tarifo. Parlamentaras neatmeta, kad PVM galėtų būti mažinimas ir laipsniškai.

„Buvusi Andriaus Kubiliaus Vyriausybė priėmė sprendimą, kad 21 proc. tarifas galios tol, kol baigsis pasaulinė ekonominė krizė. Kadangi krizė yra pasibaigusi, Lietuvos gyventojai yra savotiškai apgauti“, - sakė E. Gentvilas.

Politikas užtikrino, kad siūlymas sumažinti PVM tarifą nėra susijęs su rinkimais. „Prašau nelaikyti to kažkokiais rinkiminiais triukais, šį projektą teikiu jau ketvirtą kartą“, - sakė jis.

Atsakydamas į parlamentarų klausimus dėl galimų finansinių praradimų dėl PVM lengvatos, E. Gentvilas sakė, kad tai galėtų būti apie pusę milijardo eurų.

Šiuo metu Lietuvoje taikomas 21 proc. dydžio standartinis PVM tarifas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite