Mažeikių garbės pilietis skyrė paramą perspektyviai neįgaliųjų sporto šakai

Telšiai
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Valstybės atkūrimo šimtmetį švenčiančiuose Mažeikiuose vasario 16 -ąją surengtas koncertas „Mama - tėvynė“. Šventės metu Mažeikių garbės piliečio vardas suteiktas Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui Robertui Dargiui. Mažeikių savivaldybės tarybos jam skirtą 2000 eurų premiją R. Dargis įteikė negalią turinčioms sportininkėms - triračių bėgimo atstovėms.

Be to, R. Dargis cerebriniu paralyžiumi sergančioms sportininkėms skyrė papildomus 2000 eurų iš savo asmeninių lėšų. Atletėms iš viso atiteko 4000 eurų.

Pasak Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) prezidento Mindaugo Biliaus, parama šiai sporto šakai - itin svarbi, nes sparčiai besivystantis triračių bėgimas jau garsiai beldžiasi į parolimpinių žaidynių duris.

„Be galo džiugu, kad Robertas šiuos pinigėlius skiria būtent triračių bėgimui, vadinamam „RaceRunning“, nes tai nauja sporto šaka. Manau, kad 2024 metais ji taps parolimpine. Tarptautinio parolimpinio komiteto konferencijose dažnai keliamas klausimas dėl šios sporto šakos. Aš neabejoju, kad po šešerių metų Paryžiuje ši sporto šaka jau bus parolimpinė“, - parama džiaugėsi LPOK prezidentas.

Jau 25-erius metus į Lietuvą ir jos ekonomiką investuojantis R. Dargis žinomas ir sporto pasaulyje. 2001-2013 metais jis vadovavo Lietuvos buriuotojų sąjungai. Per R. Dargio vadovavimą šis sportas Lietuvoje šovė aukštyn, o geriausias to įrodymas - buriuotojos Gintarės Volungevičiūtės-Scheidt iškovotas Pekino olimpinės vicečempionės titulas. Anot R. Dargio, ne mažiau svarbu prisidėti ir prie neįgaliųjų sporto.

„Šiandien, kai mes kalbame apie susiskaldžiusį pasaulį, mums reikia žiūrėti, kas mus jungia. Neįgalūs žmonės irgi yra mūsų bendruomenė. Jie yra tiek pat jaučiantys, taip pat matantys ir suprantantys. Ir jeigu mes neištiesime rankos jiems, mes turėsime tą pačią suskaldytą visuomenę. Aš manau, kad tie žmonės, kurie, turėdami negalią, nori nugalėti save, nori dalyvauti ir kilti aukštyn olimpiados laipteliais, mes turime padėti jiems. Manau, kad ši pagalba yra labai svarbi. Ji padės pritraukti dar daugiau dėmesio“, - apie dėmesį neįgaliųjų sporto vystymui sakė R. Dargis.

Triračių bėgimas skaičiuoja 25-uosius gyvavimo metus. 1998 metais Birmingeme, per pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionatą, buvo surengtos šios sporto šakos parodomosios varžybos, o pernai Tarptautinis parolimpinis komitetas nusprendė įtraukti šią sporto šaką į planetos lengvosios atletikos pirmenybių programą. M. Bilius įsitikinęs, kad triračių bėgimas turi potencialą ir Lietuvoje.

„Mažeikiečiai - šios sporto šakos pradininkai Lietuvoje. Neabejoju, kad sportuojančių gretos ateityje augs. Jau dabar triračių bėgimas yra įtrauktas į Lietuvos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato programą. Manau, kad kiti sporto klubai, sužinoję apie šią sporto šaką, norės ją išbandyti ir įsigyti triračius, kuriais lenktyniaujama. Neabejoju, kad po dvejų, trejų ar ketverių metų Lietuvoje mes turėsime daug didesnę triračių bėgimo atstovų bendruomenę nei dabar“, - tikėjimo sporto šaka neslėpė M. Bilius.

ELTA