Angle down Atgal

Sigitos Maslauskaitės tapyba Laiptų galerijoje

2020-uosius „Laiptų galerija“ palydi su Sigitos Maslauskaitės tapyba.

Parodos gidas – dailininkė, menotyrininkė Sigita Maslauskaitė / video formatu.

Parodos žodį lankytojams stebėkite www.facebook.com/LaiptuGalerija, https://fb.watch/2f4BqPSWG0.

Sigita Maslauskaitė-Mažylienė (g. 1970 m.) studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje, bažnytinį paveldą Popiežiškajame Grigaliaus universitete Romoje. Dėsto Vilniaus dailės akademijoje ir Vilniaus universitete, yra Lietuvos dailės istorikų draugijos ir Lietuvos dailininkų sąjungos, tarptautinės paminklų ir vietovių tarybos (ICOMOS) narė, Vilniaus arkivyskupijos menotyrininkė, nuo 2009 m. – Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė. 2020 m. Šveicarijoje Ženevoje Jungtinių Tautų 75 - osioms įkūrimo metinėms paminėti skirtoms varžytuvėms pateiktas dailininkės tapybos darbas „Siena“ („Wall“) pripažintas geriausiu iš 44 meno kūrinių. 2013 m., 2017 m. pelnė valstybės kultūros ir meno kūrėjo stipendiją, apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, LR Vyriausybės kultūros ir meno premija.

Sigitos Maslauskaitės - Mažylienės (Vilnius) tapybos kūrybos paroda pristatoma vienuolinio gyvenimo turinys ir įvairovė.Žodis „eremas“ (graikų k. „dykuma“), krikščioniškoje Europos kultūroje dažniausiai vartojamas kalbant apie vienuolio celę, šiame pasaulyje įgijęs ir kitų prasmių. Menininkai „eina į savo eremą“ – dirbtuves, trokštantys ramybės „pasitraukia į eremą“ – atsiriboja nuo socialinių tinklų, žmonių“, – pastebi dailininkė, didžiąją dalį darbų sukūrusi išties per atsiskyrėlišką laikotarpį – karantiną. Parodoje pristatomi 18 darbų. Dalis – iš ciklo „12 vienuolių“. Šis skaičius - neatsitiktinis: simbolizuoja pilnatvę ir išsipildymą. Toks ir parodos turinys – apie vienuolinį gyvenimą ne kaip pasirinkimą, bet kaip dievišką pašaukimą, kuris išauga už religinio pasaulio ribų – jo reikia ir šeimoje, ir profesiniame kelyje, ir draugystėje, ir vienatvėje.

„Nė vienam savo nutapytam šventajam dar nenupiešiau aureolės. Mano šventieji – visų pirma žmonės“, – sako Sigita Maslauskaitė.

Sigitos Maslauskaitės tapybos paroda „Laiptų galerijoje“ veiks visą sausio mėnesį. Tikime, kad aplankysite gyvai!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite