Angle down Atgal

Matijošaičių bendrovėje – tamsios dėmės: darbo inspekcija tiria dėl vergiškų darbo sąlygų

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio šeimos valdomai „Vičiūnų“ įmonių grupei priklausanti bendrovė „Baltic Fish Export“ sulaukė Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) dėmesio – pastaroji, gavusi kelis skundus, ėmėsi domėtis, ar šioje bendrovėje nebuvo nelegaliai įdarbinti paaugliai ir ar darbuotojams sąžiningai mokėtas atlyginimas.

Su Matijošaičių šeima susijusi bendrovė dėmesio sulaukė tuomet, kai Seimo narys Arvydas Anušauskas virtualioje erdvėje paviešino, kaip teigė, jam, kitiems Seimo nariams, Kauno savivaldybės atstovams ir Prezidentūrai siųstą laišką, kuriame Zita prisistačiusi laiško autorė aprašė sąlygas, kuriomis, anot jos, dirba „Baltic Fish Export“ darbuotojai – algos, anot moters, siekia vos 550 eurų, bendrovėje įdarbinti užsieniečiai ir nepilnamečiai, kuriems tenka dirbti po 12 valandų per dieną, o darbo užmokestis ne tik kad mažas, bet ir ne visada sumokamas.

„550 Eur/mėn. Ukrainiečiai ir kiti kitataučiai čia išnaudojami kaip vergai. Dabar jau priėmė ir nepilnamečių, kuriuos irgi išnaudoja. Įmonės vadovai nesilaiko jokių įstatymų. Nuolat apgaudinėjami darbuotojai, niekada nesumokama tiek kiek žmonės uždirbo, vis nusukinėjama nuo algų.

Sėdint mero kėdėj turbūt jaučiatės kaip TSKP CK pirmininkas, daug daugiau galima sau leisti – išnaudot darbuotojus, mokėt tiek, kiek noriu. Juk norisi prie kelių šimtų milijonų prisidurti dar.....sau, ar savo sūneliams, jau ne taip svarbu, ar ne? Ten žmonės dirba po 12 val. per dieną, bet vis tiek gyvena skurde. Sėkmės skaičiuojant milijonus“, – rašoma Seimo nario A. Anušausko paviešintame laiške.

VDI patarėja komunikacijai Jurgita Kažukauskaitė-Sarnickienė Alfa.lt informavo, kad dėl galimų pažeidimų „Vičiūnų“ įmonių grupei priklausančioje bendrovėje buvo pradėtas tyrimas, siekiant nustatyti, ar išties būta įstatymų pažeidimų įdarbinant nepilnamečius, tvarkant darbo apskaitą ir mokant atlyginimus.

„2019-08-05 VDI gavo du skundus dėl UAB „Baltic Fish Export“: dėl nepilnamečio įdarbinimo, jo darbo sąlygų ir dėl galimų darbo teisės (darbo užmokestis, darbo laiko apskaita) bei saugos pažeidimų. Šiuo metu vyksta tyrimas, skundus nagrinėja VDI Kauno skyrius. Tyrimų atlikimo terminas – 20 darbo dienų“, – pranešė VDI atstovė.

„Baltic Fish Export“ nėra pirmoji „Vičiūnų“ grupės bendrovė, sulaukianti dėmesio dėl savo veiklos. Antrinės „Vičiūnų“ grupės bendrovės „Baltko“ ir „Vičiūnai RUS“ beveik prieš metus sulaukė kritikos „Vičiūnų“ produkcijos pardavinėjimo Rusijos okupuotame Kryme.

Klausimų kelia ir „Vičiūnų“ faktiškai perimto bankrutuojančio „Vievio paukštyno“ bei antrinės įmonės „Vievio paukščiai“ veikla. Šiuo metu teismuose nagrinėjamas ne vienas ginčas, siekiant išsiaiškinti, ar „Vičiūnų“ bendrovės neprivedė „Vievio paukštyno“ prie bankroto ir pusvelčiui neperleido daugiau nei 19 mln. eurų vertinamo paukštyno turto „Vievio paukščiams“, o su „Vičiūnais“ nesusijusių kreditorių nepaliko prie suskilusios geldos.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite