Angle down Atgal

Mąstome, konstruojame, komunikuojame

Balandžio 19 dieną Marijampolės sav. Mokolų progimnazijoje vyko Marijampolės savivaldybės bendrojo ugdymo įstaigų pradinio ugdymo 4-tų klasių mokinių komandų konkursas „Mąstome, konstruojame, komunikuojame“, kurį organizavo Mokolų progimnazija.

Realizuoti idėją padėjo mokykla LISPA ir „Mantingos“ labdaros ir paramos fondas. Konkurso tikslas – ugdyti mokinių inovatyvius techninius gebėjimus, informacinį raštingumą, kūrybiškumą, problemų identifikavimo ir sprendimo įgūdžius integruotose robotikos ir anglų kalbos veiklose.

Konkurse dalyvavo 5 komandos: iš Šv. Cecilijos gimnazijos, Marijampolės sav. Sasnavos pagrindinės mokyklos, Petro Armino progimnazijos, Jono Totoraičio progimnazijos ir Mokolų progimnazijos. Komandas ruošė 12 pradinio ugdymo, anglų kalbos ir informacinių technologijų mokytojų. Dirbdami komandoje mokytojai padėjo mokiniams parengti puikius prisistatymus anglų kalba. Visus sužavėjo gyvi mokiniai-robotai iš Šv. Cecilijos gimnazijos.

Po komandų prisistatymo mokiniai atliko testą anglų kalba „Ką žinai apie kompiuterių pasaulį?“, loginį testą ir konstravo robotus. Pastaroji užduotis buvo pati įdomiausia. Mokiniams reikėjo sutverti mašiną-robotą, gręžiantį žemę. Saulės elementas, įgavęs saulės energijos, turėjo priversti suktis įrenginio ratus. Robotų konstravimo konkurso daliai buvo skirta 45 minutės. Sėkmingai užduotis įveikė ir bandymus atliko Šv. Cecilijos gimnazijos mokinė Luknė Šlekytė, Mokolų progimnazijos mokinys Airidas Gaisrys ir Jono Totoraičio progimnazijos mokinys Matas Gumauskas. Ši užduotis iš mokinių pareikalavo maksimalios koncentracijos, loginio mąstymo, nuoseklumo ir kantrybės.

Atlikus visas užduotis ir vertinimo komisijai suskaičiavus komandų surinktus taškus, buvo apdovanoti konkurso nugalėtojai – Mokolų progimnazijos komanda, įteikti diplomai. Visi dalyviai gavo padėkos raštus ir UAB „Mantinga“ bei mokyklos LISPA dovanas.

Mokyklos LISPA direktorius Vaidas Baranauskas džiaugėsi mokyklų susidomėjimu šiuo konkursu ir teigė, kad „Marijampolės miestas pasiruošęs technologijų ir inžinerijos renginiams, kuriuose vaikai gali išbandyti savo jėgas robotikos, programavimo ir loginio mąstymo srityse.“

Reda RAČIUVIENĖ

Marijampolės sav. Mokolų progimnazijos anglų kalbos mokytoja

Mokyklos nuotaukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite