REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Gruodžio 5 d. 15:31

Maskvoje atsidaro dešimtys skiepijimo nuo COVID-19 centrų

Pasaulis

Asociatyvi Freepik.com nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


157140

Maskvoje tūkstančiai gydytojų, mokytojų ir kitų didelės rizikos grupėms priklausančių asmenų užsirašė į šeštadienį prasidedantį skiepijimą nuo COVID-19, šaliai ruošiantis nacionalinio lygio imunizavimo vajui.

Trimis dienomis anksčiau prezidentas Vladimiras Putinas įsakė pradėti „plataus masto“ imunizacijos nuo COVID-19 kampaniją, nors rusiškos vakcinos paskutinio etapo klinikiniai bandymai dar nebaigti. Juos būtina užbaigti, norint įsitikinti, kad preparato veiksmingumas ir saugumas atitinka mokslinius standartus.

Rusų lyderis trečiadienį pareiškė, kad per ateinančias kelias dienas bus paruošta 2 mln. „Sputnik V“ dozių – taigi, valdžios institucijos nuo ateinančios savaitės pabaigos galės siūlyti skiepus medicinos darbuotojams ir mokytojams visoje šalyje.

Maskva, kuriai šiuo metu tenka maždaug ketvirtadalis viso paros užsikrėtimo atvejų prieaugio, šeštadienį žengė pirmąjį žingsnį, atidariusi 70 vakcinavimo punktų. Pasiskiepyti norintys gydytojai, mokytojai ir savivaldybės darbuotojai buvo pakviesti rezervuoti apsilankymo laiką. Sostinės meras Sergejus Sobianinas pranešė, kad penktadienį pradėjus veikti sistemai per kelias valandas užsiregistravo apie 5 tūkst. žmonių.

Rusija giriasi, kad „Sputnik V“ yra „pirmoji pasaulyje registruota vakcina nuo COVID-19“; priežiūros institucijos suteikė leidimą ją platinti dar rugpjūčio pradžioje. Tą žingsnį kritikavo tarptautiniai ekspertai, atkreipę dėmesį, jog vakcina tuo metu buvo išbandyta tik su keliomis dešimtimis žmonių.

V. Putinas nesureikšmina tokių abejonių, o rugpjūtį pareiškė, kad viena iš jo dukrų tapo viena pirmųjų savanorių, kuriems buvo suleistas šio preparato.

Pastaraisiais mėnesiais „Sputnik V“ siūlomas medicinos darbuotojams ir mokytojams, nors dar nesibaigė paskutinis vakcinos testavimo etapas.

Keletas aukšto rango pareigūnų pareiškė, kad buvo paskiepyti, o anksčiau šią savaitę rusų kariuomenė pradėjo vakcinuoti karo laivų įgulas, kurios ruošiasi išplaukti vykdyti misijų.

Sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška trečiadienį informavo, jog Rusijoje jau paskiepyta per 100 tūkst. žmonių.

Nemokama vakcina siūloma asmenims nuo 18 iki 60 metų, bet su sąlyga, kad jie neserga lėtinėmis ligomis ir nėra nėščios ar krūtimi maitinančios moterys.

Dviem dozėmis suleidžiama „Sputnik V“ sukūrė Maskvoje įsikūręs Gamalėjos institutas. Apie besitęsiantį išplėstinį tyrimą su 40 tūkst. savanorių buvo paskelbta praėjus dviem savaitėms po to, kai vyriausybė suteikė atitinkamą leidimą.

Praėjusį mėnesį vakcinos kūrėjai, remdamiesi tarpiniais duomenimis, pareiškė, kad jos veiksmingumas siekia 91,4 procento. Tokia išvada grindžiama faktu, kad susirgo 39 iš 18 794 tyrimo dalyvių, kuriems buvo suleistos arba dvi dozės vakcinos arba dvi dozės placebo. Toks susirgimų skaičius yra daug mažesnis negu nustatytas vertinant Vakarų farmacijos įmonių sukurtų vakcinų veiksmingumą. Šiuo metu išbandomos dar dvi rusų kuriamos vakcinos.

Trečiadienį Jungtinė Karalystė tapo pirmąja Vakarų šalimi, leidusia naudoti JAV farmacijos milžinės „Pfizer“ ir Vokietijos bendrovės „BioNTech“ sukurtą vakciną nuo koronaviruso.

Rusiją šį rudenį pradėjo grumtis su antru rimtu protrūkiu, o naujų susirgimų skaičius viršija pandemijos pradžioje fiksuotus lygius. Vis tik valdžia kol kas atsisako skelbti tokį pat griežtą visuotinį karantiną kaip pavasarį.

Šeštadienį Rusijoje buvo nustatytas naujas rekordinis paros COVID-19 atvejų skaičius – 28 782; 7 993 iš šių atvejų buvo išaiškinti Maskvoje. Kovą su epidemija koordinuojantis operatyvinis štabas iš viso užfiksavo šalyje 42 684 mirties nuo koronaviruso atvejus.

Rusija, kur iki šeštadienio patvirtinta 2,4 mln. užsikrėtimo atvejų, pagal šį rodiklį šiuo metu yra ketvirtoje vietoje pasaulyje po Jungtinių Valstijų, Indijos ir Brazilijos.

BNS



REDAKCIJA REKOMENDUOJA