Angle down Atgal

Maskva: Vakarai ir Ukraina kelia grėsmę Rusijos saugumui

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį sakė, kad karinės pratybos ir kiti Vakarų bei Ukrainos žingsniai kelia grėsmę Rusijos saugumui, ir įspėjo neperžengti Kremliaus „raudonų linijų“.

Vaizdo ryšiu kalbėdamas vienam investuotojų forumui, V. Putinas nesakė, ar Maskva planuoja pasiųsti karius per Ukrainos sieną, kaip jau kelias savaites įtaria Vakarai.

„Žiūrėkit, jie [dar] metų pradžioje kalbėjo apie galimą Rusijos karinę intervenciją Ukrainoje. Bet, kaip matote, to neįvyko“, – nurodė V. Putinas.

„Kalba ne apie įsikišimą ar neįsikišimą, kovojimą ar nekovojimą. Kalba apie ryšių gerinimą“, – sakė V. Putinas ir pridūrė, kad svarbu atsižvelgti į visų šalių saugumo interesus.

„Jei nuoširdžiai to sieksime, niekas nejaus grėsmės“, – sakė jis.

V. Putinas į investuotojus kreipėsi smarkiai augant įtampai tarp Maskvos ir Briuselio, o NATO rengiantis reaguoti į naują Rusijos pajėgų telkimą prie Ukrainos sienos.

Panašiai pajėgos buvo telkiamos ir pavasarį, kai Rusija prie Ukrainos sienų dislokavo maždaug 100 tūkst. savo karių. Vėliau Rusija paskelbė apie jų atitraukimą.

Pasak V. Putino, Maskva susirūpinusi Vakarų planais surengti dideles karines pratybas netoli Rusijos sienos, apie kurias anksčiau nebuvo skelbta. Konkrečiai jis paminėjo JAV vadovaujamas pratybas Juodojoje jūroje.

Atskirai užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažėrė naujų kaltinimų Kijevui ir sakė, kad Rusija pasilieka teisę reaguoti, jei iškils grėsmė jos saugumui.

„Mes tiesiog neturime teisės atmesti [galimybę], kad Kijevo režimas gali leistis į karinę avantiūrą. Visa tai kelia tiesioginę grėsmę Rusijos saugumui“, – žurnalistams sakė S. Lavrovas, šalia stovint jo kolegai iš Brazilijos Carlosui Francai (Karlusui Frankai).

„Jei Vakarai negali sulaikyti Ukrainos ir priešingai, ją kurstys, tuomet, žinoma, imsimės visų būtinų žingsnių savo patikimam saugumui užtikrinti“, – pareiškė jis.

Praėjusią savaitę Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Rusija siunčia „labai pavojingus“ signalus, dislokuodama karius prie sienos, ir įspėjo, kad Ukrainos kariuomenė yra pasirengusi atstumti bet kokį puolimą.

Rusija, kuri 2014 metais atplėšė nuo Ukrainos ir aneksavo Krymą, be to, pradėjo remti separatistus Rytų Ukrainoje, griežtai neigia planuojanti puolimą ir kaltina NATO įtampos kurstymu.

Konfliktas Ukrainos rytuose jau nusinešė daugiau nei 13 tūkst. gyvybių.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite