Angle down Atgal

Marijos Zabielaitės-Kosakovskienės vardo turnyre – G. Kasperavičiūtės ir A. Baukaus pergalės

Rugpjūčio 5 dieną centriniame miesto stadione įvyko dar vienas 2020 metų vasaros sezono paplūdimio tinklinio turnyras Jonavos miesto įkūrėjos Marijos Zabielaitės-Kosakovskienės taurei laimėti.

Šiame turnyre dalyviai registravosi po vieną ir varžybose rinko asmeninius taškus „Karaliaus“ principu: kiekvieną kartą dalyvis į aikštelę žengė žaisti su skirtingu partneriu prieš skirtingus varžovus.

Turnyre dalyvavo 16 vyrų ir 10 moterų. Iš pradžių kiekvienas dalyvis sužaidė po keturis setus ir vėliau geriausius rezultatus pademonstravę 8 vyrai bei 6 moterys pateko į finalinį etapą, kuriame sužaidė dar po 3 setus ir pagal bendrai per visus septynis setus surinktą taškų skaičių išsidėliojo vietas galutinėje turnyrinėje lentelėje.

Pirmąsias vietas savo grupėse laimėjo Gabija Kasperavičiūtė ir Arnoldas Baukus, antri liko Dastina Železniakaitė ir Mėrūnas Savickas, o trečiąją vietą užėmė Dovilė Adašiūnaitė ir Ovidijus Jarašūnas.

Šiemet, švenčiant Jonavos miesto 270-ąjį gimtadienį, visi Jonavos kūno kultūros ir sporto centro organizuojami paplūdimio tinklinio turnyrai skirti Jonavą kūrusiems asmenims pagerbti ir svarbią miesto istoriją prisiminti. Viena svarbiausių miesto istorijoje – Marija Zabielaitė-Kosakovskienė, Jonavos miesto įkūrėja, 1750 metų rugpjūčio 8 dieną iš Lenkijos karaliaus ir LDK kunigaikščio Augusto III gavusi privilegiją: „…įkurti Jonavos miestelį, leisti jame turgus ir prekymečius, apgyvendinti laisvus įvairių religijų žmones, t. y. krikščionis, totorius, žydus…“

Istoriniai tyrinėjimai rodo, kad, suteikiant privilegiją, Jonava dar buvo kaimas, t. y. žemdirbių gyvenvietė, o ne miestelis, nors taip ir vadintas. Čia 1750 m. buvo pastatyta pirmoji medinė bažnyčia. Gyvenvietė kūrėsi pietų-šiaurės kryptimi pagal vieną gatvę, ėjusią Kėdainių-Žeimių kryptimi. Kauno-Ukmergės kelias, ėjęs šalia dvaro sodybos, jungė abu gyvenvietės galus.

Jonavos viešosios bibliotekos informacija
Arvido Šimulio nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite