Angle down Atgal

Marijampoliečiai prisijungė prie pasaulinės akcijos „Mes prisimename“

Prie pasaulinės akcijos „Mes prisimename“, minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną ir 75-ąsias Aušvico-Birkenau mirties stovyklos išlaisvinimo metines, prisijungė ir Marijampolės kultūros centro, Kraštotyros muziejaus, Petro Kriaučiūno viešoios bibliotekos, Meilės Lukšienės švietimo centro darbuotojai ir Marijampolės skautų atstovai.

Pagerbdami Holokausto aukų atminimą Marijampolėje prie paminklo Varpo gatvėje uždegė žvakutes ir pagal žydų tradicijas padėjo po akmenėlį. Užrašas ant paminklo lietuvių ir jidiš kalbomis byloja, kad šioje vietoje buvo nužudyta maždaug 8000 žydų – vaikų, moterų, vyrų – ir apie 1000 kitų tautybių žmonių.

Kraštotyros muziejaus specialistas Arūnas Kapsevičius trumpai priminė dramatiškus ir tragiškus žydų gyvenimo įvykius Marijampolėje bei jos apylinkėse.

Surinkusieji, prisijungdami prie akcijos, nusifotografavo bendroje nuotraukoje, rankose laikydami Pasaulio žydų kongreso inicijuotos pasaulinės akcijos šūkį: „We remember“ – „Mes prisimename“, skleisdami žinią, kad Holokaustas yra ne tik žydų, bet ir visos mūsų tautos tragedija ir tai negali pasikartoti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite