Angle down Atgal

Marijampolės TAU – tarp tautinio kostiumo konkurso nugalėtojų

Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto folkloro ansamblio „Senapilė“ (vadovė Dalia Venckienė) priešakyje dalyvavo ir nugalėjo Tautinio kostiumo konkurse „Išausta tapatybė 2017“ bendrijų kategorijoje.

Šventiniame konkurso renginyje pasirodė per 300 dalyvių. Nugalėtojus rinko specialistų ir įžymių visuomenės bei kultūros žmonių vertinimo komisija: dizainerė Jolanta Rimkutė, menotyrininkė Teresė Jurkuvienė, etnologė Elvyda Lazauskaitė, architektas, menotyrininkas Marius Daraškevičius.

Konkurso organizatorių teigimu, išrinkti nugalėtojus buvo labai sunku. Kostiumų grožio, jų teisingumo ir netgi pasirodymo šaunumo skirtumai kai kuriose kategorijose buvo labai maži, tad ypač džiugu, jog bendrijų kategorijoje Marijampolės TAU „Senapilės” dalyviai nugalėjo konkurso finale.

Menotyrininkė Teresė Jurkuvienė padėkos laiške konkurso dalyviams dėkojo už nacionalinių drabužių vertės puoselėjimą: „Kuo nuoširdžiausiai sveikiname nugalėtojus. Kaip žmogus, didesnę savo gyvenimo dalį paskyręs lietuvių tautinio kostiumo „traukimui iš duobės“, į kurią jis buvo nugrimzdęs sovietmečiu, noriu visiems jums asmeniškai padėkoti už bendradarbiavimą, už atsidavimą mūsų visų bendram tikslui ir pomėgiui. Jūsų kostiumai - tai mano ilgų metų svajonės išsipildymas. Kažkada nebūčiau patikėjusi, kad pamatysiu tai, ką vakar teko išvysti.”

Minint Tautinio kostiumo metus, Lietuvos liaudies kultūros centras Tautinio kostiumo konkursą surengė jau antrą kartą, skatindamas visuomenę domėtis nacionalinių drabužių prigimtimi, kultūrine bei menine jų verte.

Smagu, kad Marijampolės TAU bendruomenė aktyviai prie to prisidėjo.

"Suvalkiečio" informacija

Aušrinės Česnulienės nuotrauka

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite