REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Birželio 4 d. 08:11

Marijampolės meno mokykla – regiono kultūros proceso dalis

Marijampolė

Loreta AkelienėŠaltinis: Etaplius.lt


40014

Gegužės 22 d. Marijampolės kultūros centre įvyko Marijampolės meno mokyklos baigimo diplomų įteikimo šventė. Diplomus arba kitaip neformaliojo švietimo pažymėjimus tądien atsiėmė šiemet meno mokyklą baigę 80 mokinių: 42 Muzikos skyriaus, 20 Choreografijos skyriaus ir 18 Dailės skyriaus absolventų. Kultūros centro fojė buvo eksponuojami mokinių baigiamieji darbai, bet tik paveikslai, nes skulptūras atvežti buvo per daug sudėtinga, ypač todėl, kad paroda tebuvo vienadienė. Bet kokiu atveju miesto visuomenė galėjo susidaryti įspūdį, ką kuria jaunieji menininkai, pasirinkę dailės studijas mūsų mieste.


Foto galerija:

meno-8.jpg
meno-iveta.jpg
meno-javonelis.jpg
meno-kamile-5.jpg
meno-lukrecija.jpg
meno-mok-direktore-9.jpg
meno-murauskaite.jpg
motiejus.jpg

Ne vienas, sveikindamas abiturientus, minėjo, kad jiems garbė baigti meno mokyklą šiais – Valstybės atkūrimo 100-mečio ir Marijampolės, kaip Lietuvos kultūros sostinės, metais.

Meno mokyklos direktorė Rima Kukalienė sakė, kad mokinio sėkmė – tai tėvų, mokytojų ir mokyklos sėkmė. Meno mokykla tądien sudalyvavo miesto akcijoje „Varpo aidas – šimtmečio atgarsiai“: tris molinius varpus – po vieną nuo kiekvieno meno mokyklos skyriaus – pakabino ant varpų sienos J. Basanavičiaus aikštėje.

Metai praėjo gerai

Pakalbinta „Suvalkiečio“ R. Kukalienė džiaugėsi gerai praėjusiais mokslo metais. Ji papasakojo, kad mokykla įsteigė pučiamųjų instrumentų orkestro klasę, nusipirko pagrindinius instrumentus, o jų įsigijimą finansavo Marijampolės savivaldybės administracija. „Mūsų mokyklos sienos gražios, bet instrumentai buvo labai seni. Nupirkome dalį instrumentų, taigi pradžia padaryta, o kitais metais palaipsniui pirksime jų daugiau“, – sakė direktorė.

Šiais mokslo metais įvestas ankstyvasis integruotas meninis ugdymas 5–6 m. vaikams. Nuo rugsėjo 1 d. įvedamos ugdomojo proceso naujovės – mušamųjų instrumentų, gitaros, solinio dainavimo, integruoto pradinio ugdymo programos.

Mokyklos šokių kolektyvas „Javonėlis“ pelnė I meninio pajėgumo kategoriją (taip pat ir mokyklos skudučių ansamblis „Tūto“), dalyvaudamas atrankose M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Ta proga „Javonėliui“ Gabių vaikų centras nupirko aštuonis komplektus tautinių kostiumų, dar du komplektus nupirko Marijampolės savivaldybė. Taigi kolektyvas dabar turi dešimt naujų suvalkietiškų autentiškų kostiumų.

Šimtmečio dainų šventėje mokyklai šiais metais atstovaus choras ir trys šokių kolektyvai.

Tradiciškai daug mokinių šiemet dalyvavo įvairiuose konkursuose, parodose, koncertavo, parvežė diplomų, kitų apdovanojimų, tapo laureatais ar diplomantais ne tik Lietuvoje, bet ir Austrijoje, Latvijoje, Italijoje, Bulgarijoje. Beje, direktorė pabrėžė, kad laimėjimų stengiamasi nesureikšminti, nes meno žmonės yra jautrūs: „Neskirstome vaikų, priimame visus ir stengiamės, kad jiems visiems pas mus mokytis būtų gera.“

Įteikti diplomai ir padėkos raštai

Kaip pabrėžė direktorė, visi diplomų įteikimo šventėje koncertavę atlikėjai patys pasirinko savo atliekamus kūrinius. Koncertą pradėjo mažasis Motiejus Šnekutis, grodamas violončele (mokyt. Irena Valiulienė). Pasirodė „Javonėlio“ šokėjos (vad. Kristina Brazienė), fortepijonu pagrojo Justinas Pliskus. Padainavo Gabija Zdanytė (mokyt. Laima Lapkauskaitė), muzikos technologijų dalyko mokytojas Darius Klišys su mokiniais atliko kompoziciją pagal „Pink Floyd“ kūrinį „Siena“. Atlikėjų buvo ir daugiau, o štai Kornelija Kalinauskaitė (baigusi muzikos skyrių ir toliau besimokanti dailės skyriuje) koncertavo su seserimi Lukrecija.

Po koncerto padėkos raštai už gerą mokymąsi, koncertinę veiklą ir gerus rezultatus buvo įteikti Ivetai Kemerzūnaitei, Kasparui Šerpyčiui (baigimo pažymėjimus abu gavę prieš keletą metų, o dabar tęsė mokslus toliau: Iveta – išplėstinio ugdymo programą, Kasparas – muzikos mėgėjų (saviraiškos) ugdymo programą), Lukrecijai Kalinauskaitei, Povilui Stonkui, Augustei Juškauskaitei, Beatričei Masteikaitei, Kamilei Murauskaitei ir daugeliui kitų.

Kaip kurie vaikai sakė, jog jų tolesnį likimą nulėmė meno mokytojas. Tad nieko nestebina, kad baigusieji meno mokyklą toliau tęsia studijas ir čia, Lietuvoje, ir užsienyje. K. Šerpytis planuoja studijuoti skaitmenines technologijas Muzikos ir teatro akademijoje, ten pat studijuoti norėtų ir Povilas Stonkus. Dailės pagrindinio ugdymo programą baigusios Raminta Leonavičiūtė ir Kamilė Kevėnaitė taip pat mąsto apie tolimesnes studijas. Raminta jau nutarusi studijuoti animaciją. Ateitį su menu sieti planuoja ir Justė Liščiukaitytė. Aišku, planai lieka planais, bet tai, kad tokių norų yra, rodo, jog meninė saviraiška – svarbi šių vaikų veiklos sritis.

Meno mokyklos nesinori baigti

Šiemet meno mokyklą baigianti Kamilė Kevėnaitė, kaip sakė jos mokytoja Aušra Šuliokienė, mergina su daugybe talentų – rašo eiles, tapo, kuria skulptūras.

„Ne vienus metus mama man vis siūlydavo pradėti lankyti meno mokyklą, bet aš nesutikdavau. Paskui tiesiog užsimaniau nupiešti vieną žmogų (tai muzikantas, kuris man patiko) ir nutariau, kad reikia pasimokyti, taip atėjau į meno mokyklą“, – pradžią prisimena Kamilė. Nuo 8-os klasės pradėjo lankyti dailės pamokas, ketverius metus pasimokiusi šiemet baigė dailės pagrindinio ugdymo programą.

„Ketveri metai praėjo gerai, buvau labai užimta, bet man, kaip ir visai mūsų klasei, nesinori baigti. Čia patiko, buvo gera atmosfera. Visi mokytojai – išskirtiniai, savo darbą gerai atliekantys, bet man ypač padėjo A. Šuliokienė ir N. Krivičienė, surengė mano parodą meno mokykloje. Jos atidarymas įvyko gegužės 16 d., o veiks iki birželio 16 dienos“, – pasakojo mergina.

Meno pasaulyje Kamilė atrado save, gal tai net taps jos gyvenimo keliu. Ji mąsto apie studijas akademijoje, galbūt Lietuvos, o gal užsienyje. Studijų krypties dar nepasirinkusi, nes sekasi viskas: baigiamajam darbui pasirinko skulptūrą, nors galėjo daryti ir grafikos ar tapybos darbą. „Mokytojas man sakė, kad galiu daryti skulptūrą ir tikrai pavyks. Esu patenkinta sukurta skulptūra „Mėnulio žmogus“ – tai nedidelis mažosios plastinės architektūros kūrinys iš gipso.“

Kamilė šiemet baigia III gimnazijos klasę, taigi dar turi metus pagalvoti, ką rinktis studijuoti – gal architektūrą, gal grafiką...

Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos



REDAKCIJA REKOMENDUOJA