Angle down Atgal

Marijampolės ligoninė turės naują vadovą

Marijampolės savivaldybės meras P. Isoda savo socialinių tinklų paskyroje pasidalijo žinia, kad Marijampolės ligoninė turi jauną direktorių. Juo tapo bevęs Kalvarijos ligoninės direktorius Mantas Čėsna. 

Marijampolės savivaldybės mero teigimu: „Šią savaitę įvyko konkursas į Marijampolės ligoninės direktoriaus pareigas. Konkurse dokumentus buvo pateikę 6 pretendentai, į atranką atvyko 5 kandidatai, iš kurių komisija atrinko du surinkusius daugiausiai balų. Dėl duomenų apsaugos pretendentų pavardžių skelbti negalima.

Šiandien vyko antrasis atrankos etapas - 2 geriausių pretendentų pokalbis su meru. Kiekvienam pretendentui buvo užduoti tie patys klausimai, kuriais jie pristatė savo požiūrį, matymą, perspektyvas ir siūlymus, susijusius su Marijampolės ligonine. Taip pat susipažinęs su abiejų pretendentų turima patirtimi, kompetencija, požiūriu į darbą priėmiau sprendimą, kad konkursą laimėjo ir naujuoju Marijampolės ligoninės direktoriumi išrinktas Mantas Čėsna. Direktorius pareigas pradės eiti kai bus gauta STT pažyma.

Tiems, kas nori išsamiau:
kadangi ši istorija jau prieš konkursą plačiai diskutuojama viešumoje, pasistengsiu pakomentuoti plačiau, kokia yra laimėjusio kandidato patirtis ir sugebėjimai, ir kad jis ne dėl pažinčių, bet dėl kompetencijos kopia karjeros laiptais.

Mantas Čėsna buvo tikrai geriausias pretendentas iš dalyvavusių atrankoje. Antras likęs kandidatas taip pat buvo labai stiprus, bet kai kurie jo požiūriai ir matymas kaip turi vystytis mūsų ligoninė atrodė silpniau nei laimėjusio kandidato ir ne visai atitiko mūsų miesto interesus.

M. Čėsna turi labai universalios ir šiam darbui reikalingos patirties: darbas Marijampolės visuomenės sveikatos biure, Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre, savivaldybės gydytojo pareigos, Kalvarijos ligoninės direktoriaus pareigos, Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigos leidžia jam plačiai suprasti ne tik kelių lygių gydymo sistemas, bet ir sveikatos prevenciją, kontroliuojančių institucijų darbą.

Laimėjęs pretendentas savo drąsą ir ryžtą parodė, kai turėdamas "ramias pareigas" Kalvarijos ligoninėje ryžosi grįžti į Marijampolę ir imtis vadovauti Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC), kuriame tuo metu buvo didžiuliai kolektyvo susipriešinimai, konfliktai ir kitos negerovės ir jam sėkmingai pavyko suvaldyti įstaigą, išspręsti problemas.

PSPC direktorius su savo kolektyvu buvo vedantieji koronaviruso bangos plitimo sustabdymui Marijampolėje – įkūrė Mobilų patikros punktą, karščiavimo kliniką, atlieka greituosius testavimus ir visus kitus veiksnius, skirtus suvaldyti su koronavirusu kilusius darbus ir iššūkius, kurie įstaigai pagal funkcijas nepriklauso ir papildomų žmogiškųjų išteklių iš kitur nebuvo skirta.

Laimėjusysis puikiai supranta, kad iššūkiai yra didžiuliai, pasipriešinimas pokyčiams taip pat bus didelis, nes nemaža dalis dirbančių žmonių nenori pokyčių, todėl natūraliai priimu kritiką ir vertinimus nukreiptus prieš naująjį direktorių, bet tuo pačiu tikiu, kad mūsų ligoninėje dirba didesnė dalis žmonių, kurie pasiilgę tvarkos, teisybės, objektyvumo ir normalaus paprasto bendravimo, dalinimosi informacija. O svarbiausia, kad visi mūsų žmonės, besigydantys ligoninėje turi pajusti pokyčius ir kad visa įstaiga dirba, tam kad gydyti, gelbėti žmonių gyvybes ir sveikatą. Tikiu, kad pavyks šią gydymo įstaigą su ten esančių žmonių išmintimi ir su reikalingų pokyčių pagalba paversti prestižine, kurioje netruks kompetentingų darbuotojų, o susirgus nebus baimės patekti į Marijampolės ligoninę.

Prieš direktoriaus konkursą sukurta istorija, kad aš noriu "išparceliuoti" ligoninės sklypą namų statybai yra visiškas absurdas. Su Marijampolės Rotary klubu anksčiau buvo kalbėta, kad gal ateityje dalis ligoninės sklypo esančio prie upės, kur Rotary yra pasodinę medžių parkelį, galėtų būti prieinama visai visuomenei, t.y. perkeliama tvora arčiau ligoninės, o čia padaromi takai, suoleliai, apšvietimas kad tiek pacientai, tiek miestiečiai eidami pašešupiu galėtų pasivaikščioti tame parke, kuris dabar neprieinamas. O tos apkalbos tai bandymas mane apšmeižti galimai atsirado iš to, kad ne visi tiki ir ne visi susitaiko, kad blogai dirbantys vadovai turės trauktis arba pakeisti savo požiūrį į darbą.

Aš jau ne kartą įrodžiau, kad man nėra jokių neliečiamųjų. Nei partijos, nei pinigai, nei įtaka, nei gąsdinimai, nei draugystės nesulaikys manęs kai reikės spręsti Marijampolei svarbius klausimus, nepaisant kas po to manęs lauks. Atėjau į šias pareigas laikinai ir būsiu jose tol, kol žmonės manimi pasitikės. Ne politikai, bet visuomenė spręs ir vertins, koks aš meras ir kiek juo būsiu.

Tad jei kyla abejonių manimi arba mano sprendimais kviečiu klausti, diskutuoti konstruktyviai, o ne vadovaujantis gandais ar nuogirdomis, kurios dažnai būna neteisingos. Netikėkite ne visai adekvačiai mąstančiais politikais, kurie politiką supranta tik kaip kurstymą, skaldymą, pylimą purvo ant visų, jie nieko nesukūrė ir nieko nesukurs, jie prisitaiko ir keičia „skūras“ pagal tuo metu jiems geresnius ar pelningesnius pasiūlymus.

Kurkime Marijampolę, kurioje mes visi kartu gyvename ir kuria didžiuojamės!“ – teigiama mero įraše. 

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite