Angle down Atgal

Marijampolės kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokestis didėja iki 10 procentų

Visoje Lietuvoje kultūros sektoriuje dirba apie 23 tūkst. darbuotojų, 6,9 tūkst. iš jų – savivaldybių įstaigose. Ilgą laiką šio sektoriaus darbuotojų atlyginimai buvo vieni mažiausių, taip pat pastebima, kad savivaldybių kultūros ir meno įstaigų darbuotojų darbo užmokestis yra mažesnis nei dirbančiųjų valstybės įstaigose.

Pirmajame šių metų Marijampolės savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta papildomam susitarimui prie 2018 m. spalio 4 d. Memorandumo dėl bendradarbiavimo siekiant didinti savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų darbo apmokėjimą. Skirdama 5 mln. eurų atlyginimų didinimą iniciavo LR kultūros ministerija.

Marijampolės savivaldybei buvo paskirta 121 tūkst. eurų valstybės lėšų, o Marijampolės savivaldybė atlyginimų didinimui papildomai skyrė 52 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad vidutinis kultūros ir meno darbuotojų atlyginimas didės iki 10 procentų.

„Apie galimybę didinti kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus su kultūros ministru kalbėjome dar praėjusių metų lapkritį. Džiaugiuosi, kad šiandien, Savivaldybės tarybai vienbalsiai priėmus sprendimą dėl papildomo susitarimo, kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai didės iki 10 procentų. Pagaliau vienus mažiausių atlyginimų viešajame sektoriuje gaunantys darbuotojai pajus realų padidėjimą.“, – Savivaldybės tarybos sprendimą komentavo meras Povilas Isoda.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite