Angle down Atgal

MARIJAMPOLĖS KOLEGIJAI – 20 METŲ: INOVATYVŪS POKYČIAI STUDIJŲ PROGRAMOSE

Keičianti savo strategiją ir veiklos kryptis, kurianti naujus centrus ir laboratorijas, atnaujinanti studijų bazę, vienintelė aukštoji mokykla Sūduvos regione – Marijampolės kolegija – mini įkūrimo 20-metį.

Jubiliejiniai metai leidžia atsigręžti į sukauptą patirtį ir ieškoti naujų krypčių bei idėjų. Per 20 metų Marijampolės kolegija išgyveno įvairius kaitos laikotarpius. Reaguodama į besikeičiančią aplinką ir sąlygas,į kintančius regiono rinkos poreikius, Marijampolės kolegijos bendruomenė didžiausią dėmesį skiria studijų programų rengimui ir tobulinimui. Studijų programų pokyčiai ir atnaujinama studijų bazė atveria galimybes studentams ugdytis reikalingas kompetencijas.


Rytų išmintis byloja, kad jeigu kitam nori palinkėti ko nors blogo – linkėk gyventi pokyčių metu. Pažvelkime ar ši išmintis aktuali šiandieninių pokyčių kontekste.


Marijampolės kolegija kviečia rinktis atnaujintas studijų programas


Aktyviai besikuriantis Marijampolės laisvosios ekonominės zonos sektorius LEZ ir jame įsikūrusios naujos įmonės („Dovista“, IKEA grupei priklausančios įmonės: Swedwood Kazlų Rūda ir Swedspan) sukūrė poreikį atsirasti naujai studijų programai – Tarptautinio verslo vadybai. Šią studijų programą pasirinkę studentai turi galimybę išvykti studijuoti į užsienio aukštąsias mokyklas, atlikti praktiką tarptautinėse įmonėse ir įgyti vadybos, komunikacijos, tarptautinės rinkodaros ir rinkotyros žinių.


Vaikystės pedagogika – viena populiariausių studijų programų kolegijoje, kurią renkasi iš kitų regionų atvykstantys studentai. Šiandien yra juntama išaugusi pedagogų paklausa, todėl šią programą praėjusiais metais baigusių absolventų įsidarbinimas siekia net 100 proc. Kolegijoje pedagogų rengimas puoselėja šimtmečio tradicijas, o inovatyvus „Vaikystės atradimų“ centras sudaro sąlygas studentams profesines kompetencijas ugdytis pačiomis naujausiomis,  interaktyviomis technologijomis, kurias galima  pritaikyti ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdyme. Šią studijų programą pasirinkusiems studentams yra galimybė gauti 300 eurų stipendiją.


Atnaujinant Teisės studijų programą buvo atlikta Sūduvos regiono darbdavių apklausa, kurios metu paaiškėjo, kad viešųjų pirkimų specialistų poreikis aktualus tiek privačiame, tiek valstybiniame sektoriuje. Dėl to jau ne vienerius metus vykdyta Teisės studijų programa buvo patobulinta į Teisės ir viešųjų pirkimų programą. Tokios studijų specializacijos nesiūlo jokia kita aukštoji mokykla. Studijų metu dėstytojai praktikai, dirbantys teisėsaugos institucijose, studentus kviečia profesines kompetencijas ugdytis praktinėje veikloje, stebint teismo posėdžius, analizuojant įvairias realias teisines situacijas.


Siekiantiems identifikuoti finansines operacijas, jas apibendrinti ir analizuoti, Marijampolės kolegija kviečia pasirinkti studijas Buhalterinės apskaitos programoje. Studijų metu studentai profesines kompetencijas ugdosi, išbandydami pagrindinį darbo įrankį – naujai įsigytą kompiuterinę bei programinę įrangą.


Transporto logistika – studijų programa, kuri pakeitė studijų kryptį – iš inžinerijos į vadybos. Studijų metu naudojama Transporto logistikos programinė įranga „GPS transporto valdymo ir apsaugos sistema“ padeda įgyti praktinės patirties, kuri reikalinga darbinėje aplinkoje organizuojant, analizuojant ir kontroliuojant transporto logistikos ekspedicijas. Studentai savo praktinius įgūdžius gali formuotis naujai įrengtose Automobilių techninio eksploatavimo, Elektrotechnikos ir elektronikos laboratorijose. Glaudus kolegijos  bendradarbiavimas su socialiniais partneriais suteikia didesnes galimybes atlikti praktiką pasirinktoje logistikos įmonėje.


O štai studijų programoje Verslo anglų kalba ir komunikacija pagrindinis pokytis – komunikacijos srities disciplinų papildymas, kuris suteikia platesnes įsidarbinimo galimybes. Studijų metu įgyjama ne tik verslo anglų kalbos žinių, bet ir komunikacinių gebėjimų, kurie gali būti pritaikomi globalioje dalykinio bendravimo aplinkoje. Pažintis su atvykstančiais studijuoti „Erasmus+“ mainų programos tarptautiniais studentais suteikia galimybę praktiškai pritaikyti anglų kalbos ir komunikacijos žinias.


Norinčius kurti tvarų verslą, kolegija kviečia rinktis Darnaus verslo vadybą ir vieną iš keturių specializacijų: Kultūros ir sporto industrijas, Sveikatingumo ir grožio verslą, Agroverslą ir naujai parengtą specializaciją – Socialinių medijų rinkodarą. Kolegijoje yra kuriamas „Medijų studijų centras“, kuris kviečia ugdytis profesines kompetencijas, naudojant naujausią medijų turinio kūrimo ir apdorojimo įrangą. Studijuojantiems pasirinktą specializaciją suteikiama galimybė tikslingai gilinti žinias norimoje studijų kryptyje ir tapti pasirinktos srities specialistu.


Jau antrus metus kolegija rengia informatikos inžinerijos studijų krypties programos specialistus. Norinčius įgyti kibernetinių atakų atpažinimo, suvaldymo ir duomenų apsaugos internetinėje erdvėje žinių bei įgūdžių kviečiame studijuoti Informacinių sistemų technologijas ir kibernetinę saugą. 2020 studijų metais, pasirinkusiems šią studijų sritį regioninėse kolegijose, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 200 eurų stipendiją. 


Studijų metu studentus supa ne tik naujų profesinių žinių bei praktinių įgūdžių įgijimo aplinka, bet ir galimybė pasinerti į mokslinių tyrinėjimų ir atradimų pasaulį. Socialinio darbo studijų programos studentai, pasirinkę Socialinio darbo sveikatos priežiūroje ar Socialinio darbo vadybos specializaciją, gilina žinias įsteigtame Socialinių tyrimų centre. Aktyviems, smalsiems, kūrybingiems studentams yra suteikiama galimybė patiems ieškoti būdų užčiuopti problemas ir jas nagrinėti, taikant socialinių tyrimų metodologiją.


Siekiantiems pokyčių – studijos Marijampolės kolegijoje


Pokyčiai yra neišvengiami tiek jauno, tiek suaugusio žmogaus gyvenime. Jaunas žmogus visada yra pokyčių centre: ieško inovatyvių saviraiškos būdų, renkasi studijas ir modeliuoja profesinę karjerą. Suaugęs – siekia tobulėti, kelia naujus profesinius tikslus arba keičia profesinę karjerą. Trejų metų nuolatinių ir ketverių – ištęstinių – studijų pasirinkimo galimybės leidžia atsiverti pokyčiams ir įgyti kvalifikaciją bet kuriuo amžiaus tarpsniu. 


Nereikėtų nusiminti tiems, kuriems nepavyksta įstoti į kolegiją iš pirmo karto. Jau dvejus metus kolegijoje veikianti Marko moksleivių akademija kviečia pasikartoti ir pagilinti bendrojo ugdymo programos žinias, o tada, perlaikius brandos egzaminus, pradėti studijas.
Vis dėlto Rytų išmintis, neigiamai vertinanti pokyčius, yra mitas, nes jie suteikia naujas galimybes, lemia inovatyvias idėjas ir bendruomenės transformacijas. Pokyčiai yra neišvengiami ir tik jie gali atnešti progresą bei augimą.


Jeigu sieki pokyčių, kviečiame tapti kolegijos bendruomenės nariu: kartu atrasti, tobulėti, išbandyti naujoves. Rinkis studijas Marijampolės kolegijoje!


Išsamesnė informacija apie studijas teikiama tel. 8 612 88087, el. adresu studijos@mkolegija.lt ir www.marko.lt bei kolegijos Facebook 
ir Instagram socialiniuose tinkluose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite