Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse – dvivaldystė

Marijampolė
Kazlų Rūdos sporto centro nuotr.
Reporteris Edita Etaplius žurnalistas

2021-iems metams skaičiuojant paskutines dienas, Kazlų Rūdos sporto centro salėje buvo sužaistos dar ketverios įsibėgėjusių Marijampolės apskrities futsal pirmenybių trečiojo turo rungtynės, po kurių aiškėja ir potencialūs favoritai. Be taškų praradimo kol kas žingsniuoja paskutinį kartą prieš pat pandemiją organizuotų pirmenybių finalininkai Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos“ bei Vilkaviškio „Bruklino“ futbolininkai. Na, bet apie viską iš pradžių.

Futsal popuri pradėjo dvi Kazlų Rūdos komandos

Trečiadienio vakarą, trečiojo turo futsal popuri pradėjo dvi Kazlų Rūdos komandos – čempionai „Kazlų Rūda“ ir sporto centro jaunimo pagrindu suburti pirmenybių naujokai „Mitas“. Neturintys ko prarasti „Mito“ futbolininkai kibti varžovams į atlapus mėgino jau nuo pat pirmų dvikovos sekundžių. Neiškapsėjus nei pirmai minutei, po S. Raškausko tikslaus smūgio, „Mito“ futbolininkai išsiveržė į priekį 1:0, tačiau džiaugsmas netruko itin ilgai, nes jau 5-ąją rezultatą išlygino I. Raštutis, o kėlinio viduryje jį savo komandos naudai persvėrė J. Blažys – 2:1.

Kur kas užtikrinčiau ir solidžiau rungtyniaujantys „Kazlų Rūdos“ futbolininkai vis labiau „skalbė“ varžovus, dar iki pirmo kėlinio pabaigos jiems atseikėdami keturis įvarčius – 6:1.

Antroji dvikovos dalis jau buvo daugiau formalumas. „Kazlų Rūdos“ futbolininkai iki rungtynių pabaigos pasiekė ir dviženklį mušamų įvarčių skaičių. „Mitui“ pavyko pasižymėti tik dvikovos pabaigoje. „Kazlų Rūda“ šventė užtikrintą pergalę 10:2. Rungtynių lyderiu nugalėtojų gretose buvo I. Raštutis, mušęs penkis įvarčius.

„Tautkaičių“ staigmena Kazlų Rūdos „Artistams“

Vos savotiškos staigmenos nepateikė Marijampolės r. „Tautkaičių“ futbolininkai akistatoje prieš Kazlų Rūdos „Artistus“. Pirmame kėlinyje jie sugebėjo be atsako tiksliai iššauti net tris kartus ir pirmąją dvikovos dalį laimėti sausu rezultatu 3:0. Nemenkai prie smogiamosios „Tautkaičių“ jėgos prisidėjo rungtynėse pasirodęs M. Buividavičius. Šiam atlikus porą rezultatyvių perdavimų, dar pirmoje kėlinio pusėje, po A. Ulecko ir A. Žilinsko tikslių smūgių, „Tautkaičiai“ pirmavo 2:0, o trečiasis įvartis krito, kuomet baudos smūgį iš savo aikštės pusės atliko G. Jankevičius. „Artistų“ vartininkui tuomet nepavyko sukrapštyti kamuolio. Ir tai buvo tik vienas „Artistų“ nesėkmės epizodas.

Nemažai nenusisekusių epizodų Kazlų Rūdos komandos žaidime užfiksuota ir puolime. „Artistai“ turėjo nemažai progų pasižymėti, tačiau vis pritrūkdavo sėkmės, neretai tautkaičius“ nuo įvarčio gelbėdavo ir vartininkas.

Vis dėlto fortūna atsisuko antrojo kėlinio antroje pusėje. „Tautkaičiai“ Kazlų Rūdos komandos puolimo gniaužtų neatlaikė. Pradžią dar 26-ąją minutę, kiek švelnindamas rezultatą, padarė T. Kvietkauskas – 3:1, 32-ąją maksimaliai intrigą sugrąžino P. Kuconis – 3:2. Rezultatą išlygino 36-ąją minutę A. Dubickas – 3:3.

38-ąją rungtynių minutę „Tautkaičiai“ jau patys atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje, kai „Artistus“ į priekį išvedė T. Kvietkauskas – 4:3. Tuomet Marijampolės r. komanda pamėgino pakeisti savo gana puikiai rungtyniavusį vartininką aikštės žaidėju, kad mėgintų padidinti puolamąsias pajėgas. Deja, jau kone pirmas prisilietimas prie kamuolio šiam baigėsi apmaudžia klaida. P. Kuconis 39-ąją rungtynių minutę perėmė kamuolį ir nukreipė jį į tuščius vartus įtvirtindamas Kazlų Rūdos „Artistų“ pergalę rezultatu 5:3.

Intriguojantis Marijampolės komandų mačas

Ne mažiau intriguojantis mačas vyko tarp dviejų Marijampolės komandų – „Šešupės“ ir „Maradonų“. Dvikovoje buvo įmušta net 14 įvarčių. Tiesa, „Maradonų“ vartų tinklas kentėjo dažniau... „Šešupės“ futbolininkai, po greitų D. Plikio ir G. Šmukščio įvarčių, jau 6-ąją minutę pirmavo 2:0, tačiau iki kėlinio pabaigos „Maradonos“ rezultatą išlygino. 14-ąją minutę pasižymėjo O. Šarauskas, o 17-ąją „svieto lygintojo“ vaidmens ėmėsi L. Videika – 2:2, tuo pačiu parodydamas komandos draugams, kad „Maradonos“ taškų ture nori ne mažiau nei „Šešupė“.

Iki antro kėlinio vidurio „Šešupės“ futbolininkai vėl susigrąžino iniciatyvą ir įgijo dviejų įvarčių persvarą 5:3. „Maradonos“ vilčių neprarado ir mėgino vytis varžovus. 32-ąją minutę rezultatą sušvelnino A. Blaškevičius – 5:4. Na, o 36-ąją „Maradonoms“ įžaidžiant kampinį, puikų išlyginamąjį įvartį, į baudos aikštę atskriejus kamuoliui, atlikdamas šuolį, į „Šešupės“ vartus nukreipė jį V. Dembinskas – 5:5. Tačiau tai buvo viskas, ką galėjo padaryti „Maradonos“ tame mače. Per porą minučių „Šešupės“ futbolininkai pasižymėjo dar tris kartus ir pasišaudymo įvarčiais fiestą laimėjo rezultatu 8:6.

Susikibo dvi Vilkaviškio komandos

Paskutiniame trečiojo turo mače susikibo dvi Vilkaviškio regiono komandos – „Bruklinas“ ir „Sveikata“. Dvikovos pradžia klostėsi panašiai kaip akistata tarp Marijampolės ekipų. 5-ąją minutę „Brukliną“ į priekį išvedė A. Brokas, o po minutės pranašumą padvigubino A. Doreika – 2:0.

Atkaklūs Kybartų futbolininkai dviejų įvarčių deficitą panaikino dar nesužaidus nei pusės kėlinio. Čia pat rezultatą sušvelnino D. Jakubavičius, o išlygino jį 7-ąją minutę R. Gražulis – 2:2. Vis dėlto „Bruklino“ futbolininkai šiose rungtynėse dominavo ir iki pirmos dvikovos dalies susigrąžino 2 įvarčių persvarą – 4:2.

Vilkaviškio komanda nepaleido turėto pranašumo, antroje dvikovos dalyje jį tik didino. Rungtynėse gana solidžiu žaidimu „Bruklino“ gretose pasižymėjo ir vienintelė šiose pirmenybėse rungtyniaujanti mergina D. Dockaitė, kuri šiame mače pasižymėjo dubliu. Po jos 35-ąją minutę mušto įvarčio, vilkaviškiečiai pirmavo jau 6:2. Pergalę „Bruklinas“ iškovojo rezultatu 8:3 ir po trijų rungtynių kartu su Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos“ komanda, turėdami po 9 taškus, Marijampolės apskrities futsal pirmenybėse lyderiauja.