Marijampolėje pratęstas nuotolinis mokymas, išimtis padaryta abiturientams

Marijampolė
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Tradiciškai kiekvieną savaitę švietimo bendruomenei aktualius klausimus dėl vaikų ugdymo aptariantys Marijampolės savivaldybės vadovai ir vėl organizavo nuotolinį susirinkimą su Marijampolės savivaldybės bendrojo bei neformaliojo ugdymo įstaigų vadovais.

Svarbiausias klausimas kaip ir praeituose susirinkimuose taip ir šiame išliko tas pats: kokiu būdu bus ugdomi vaikai karantino metu jau ateinančią savaitę (lapkričio 30–gruodžio 4 dienomis)?

Ugdymo metodai, kuriuos galima taikyti vienai mokyklai, visiškai neatitika kitos ugdymo įstaigos poreikių, juk epidemiologinė situacija kiekvienoje mokykloje yra skirtinga. Jeigu vienoje mokykloje yra užsikrėtusiųjų virusu, tai kitoje šio viruso – jokių požymių. Tad skirtinga ir individuali kiekvienos bendrojo ar neformaliojo ugdymo įstaigos padėtis diktuoja tam tikrus tolimesnius veiksmus.

„Švietimo įstaigų vadovai yra arčiausiai savo bendruomenės tad jie geriausiai žino, kokia situacija šiuo metu yra mokykloje, žino kolektyvo lūkesčius, tėvelių nuomones, greičiausiai gauna informaciją apie mokinių ar mokytojų sveikatos būklę, gali realiai vertinti susidariusią situaciją ir priimti tinkamiausius sprendimus. Taip pat kiekvienas įstaigos vadovas geriausiai žino, kurios klasės yra erdviausios, kiek mokykla turi įėjimų, kurie reikalingi srautų valdymui. Galbūt kai kuriose mokyklose, kur epidemiologinė situacija rami ir infrastruktūra yra tinkama, yra galimybė sugrąžinti dvyliktokus, nes matome nemažai susirūpinusių abiturientų tėvų nerimo. Todėl susirinkimo metu buvo priimtas sprendimas, kad kiekviena švietimo įstaiga pasitarusi su savo bendruomenėmis nuspręs, ar 5–12 klasių mokinius ateinančią savaitę ugdys nuotoliniu ar mišriu būdu.“, – sako Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Jam taip pat antrina ir Savivaldybės tarybos narys, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Alvydas Zdanys, kuris įsitikinęs, kad geriausio sprendimo įstaigų vadovai turi ieškoti kalbėdamiesi su mokyklų bendruomenėmis, atsižvelgdami į turimą infrastruktūrą, personalą, galimybes užtikrinti maksimalų saugumą.

Tuo tarpu ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo procese pasikeitimų nėra, ugdymas vyko ir vyks įprastu būdu, o neformalusis švietimas kontaktiniu būdu ir toliau gali būti vykdomas atsižvelgiant į visus saugumo reikalavimus.

Atsižvelgdami į epidemiologinę situaciją šalyje, mieste ir savo įstaigoje visi savivaldybės bendrojo ir neformaliojo ugdymo įstaigų vadovai nusprendė kol kas ir toliau visus mokinius ugdyti nuotoliniu būdu. Suprasdami būtinybę abiturientams tinkamai pasiruošti brandos egzaminams gimnazijų mokytojai, ruošiantys abiturientus egzaminams ir siekiantys užtikrinti ugdymo kokybės efektyvumą, įvertinę  būtinybę ir poreikį, organizuos popamokines kontaktines konsultacijas nedidelėms abiturientų grupėms. Žinoma, bus užtikrinamas saugumas laikantis saugaus atstumo, naudojant apsaugos priemones ir tinkamai vėdinant bei dezinfekuojant patalpas.