Angle down Atgal

Marijampolėje panaikintos dvi stambiagabaričių atliekų surinkimo vietos

Šalyje įvedus karantino režimą, buvo pastebėta, kad daugiau laiko namuose praleidžiantys gyventojai ėmėsi aktyviai tvarkyti gyvenamąją aplinką, todėl sukaupė daugiau stambiagabaričių atliekų.

Siekiant padėti Marijampolės savivaldybės gyventojams tinkamai sutvarkyti didžiąsias atliekas, savivaldybėje paženklintos net 65 stambiagabaričių atliekų surinkimo apvažiavimo būdu vietos. Gyventojų prašoma į surinkimo vietas didelių gabaritų atliekas pristatyti likus tik 1 ar 2 dienoms iki surinkimo dienos. Dauguma atliekas paliekančių gyventojų laikosi taisyklių, tačiau dviejose stambiagabaričių atliekų surinkimo vietose buvo nuolat fiksuojamas grubus taisyklių pažeidimas: atliekos vežamos ir paliekamos nuolatos, nesilaikant nurodyto išvežimo grafiko.

Marijampolės savivaldybės administracija taip pat sulaukė ir gyventojų nusiskundimų, kad surinkimo vietose susikaupusios atliekos teršia gamtą ir gadina estetinį vaizdą. Savivaldybės administracija nedelsiant sureagavo į susidariusią situaciją ir priėmė sprendimą panaikinti dvi stambiagabaričių atliekų surinkimo vietas – Narto kaime šalia Vasaros ir Fabriko gatvių sankryžos bei Kumelionių kaime, Vingio g. 1. Kitose atliekų surinkimo vietose jau artimiausiu metu bus įrengtos vaizdo kameros, kurios fiksuos taisykles pažeidžiančius asmenis. Atkreipiame dėmesį, kad gamtą teršiantiems asmenims gresia administracinė atsakomybė.

Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus specialistai tiki, tokių priemonių pakaks užtikrinti, kad į stambiagabaričių atliekų surinkimo vietas gyventojai turimas atliekas pristatytų laikydamiesi nustatytų taisyklių. Jei numatytos priemonės nebus veiksmingos, bus svarstoma išvis nutraukti tokios paslaugos teikimą. Primename, kad jei paslaugos teikimas būtų nutrauktas, gyventojai turimas stambiagabarites atliekas tinkamai sutvarkyti galėtų tik dviejose vietose: Stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėje Vokiečių g. 10 ir Marijampolės regioniniame sąvartyne Uosinės k. 4, Marijampolės sav.

Taip pat atsižvelgus į gyventojų pastebėjimus, buvo perkelta Liudvinavo miestelyje greta kapinių buvusi atliekų surinkimo vieta. Nuo šiol Liudvinavo gyventojai likus 1 ar 2 dienoms iki surinkimo stambiąsias atliekas galės palikti Birutės g. pabaigoje esančioje stambiagabaričių atliekų surinkimo vietoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite