REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2017 m. Liepos 17 d. 12:00

Marijampolėje – nauja gatvės maisto vartojimo tradicija

Marijampolė

Rita LižaitytėŠaltinis: Etaplius.lt


9486

Gatvės maistas marijampoliečiams dažniausiai asocijuojasi su padaže plaukiančiu kebabu arba popieriuje paskendusiu mėsainiu. Kitokios gatvės maisto pasiūlos mieste tiesiog nėra. Marijampoliečiai Vaidas Markevičius ir Tomas Dobiliauskas bando pakeisti nusistovėjusią situaciją ir gatvėje kviečia skanauti kokybišką bei įdomų maistą.

Ištakos – Londone

Kokybiško gatvės maisto kultūra ėmė formuotis Londone, o labiausiai ji išpopuliarėjo 2008 metais, kai pasaulyje ir Europoje vyko finansų krizė. Noras valgyti gerą maistą nepaisant pinigų trūkumo nedingo, todėl iš prašmatnių erdvių virtuvės šefai ėmė kraustytis į gatves, užimdami turgaus prekystalius, virtuves perkeldami į furgonus. Valgyti gatvėje tapo tiesiog madinga – žmonės ėmė džiaugsmą atrasti maisto skonyje, o ne aplinkoje, kurioje jį valgo. Tokiu būdu valgymas gatvėje tapo ne šiaip alternatyva restoranams ir brangiam maistui, o kultūra, kuri ėmė sparčiai plisti Europoje ir visame pasaulyje.

Į virtuvę iš biuro

Marijampoliečiai Vaidas Markevičius ir Tomas Dobiliauskas tokią maisto vartojimo koncepciją žinojo, buvo ne kartą išbandę ir ja žavėjosi. Kadangi ir vienam, ir kitam maisto gamyba buvo kur kas daugiau nei artima, monotonišką darbą biure nusprendė iškeisti į nuosavą gatvės maisto užkandinę ant ratų.

– Su Tomu kartu dirbome biure – abiejų pomėgiai buvo panašūs, o ir tikslas tas pats – noras dirbti bei užsidirbti. Pradėjome svarstyti apie nuosavo verslo idėją. Didelių diskusijų ties kokia sritimi apsistosime, nebuvo. Abu žinojome, kad tai bus maisto gamyba. O kodėl ant ratų, atsakymas paprastas – mums ši koncepcija buvo artimiausia. Restoranų ir kavinių veikloje įgūdžių neturėjome, todėl rinkomės formą, kuri būtų paprasta, kurią nesunkiai galėtume kontroliuoti, – pasirinkimą aiškino V. Markevičius.

9metrai

Furgoną įrengė patys

Praėjo visai nedaug, tik 9 mėnesiai, nuo to laiko, kai Vaidas ir Tomas galutinai suformavo idėją ir pirmą kartą išvažiavo prekiauti savo gamintu maistu į Marijampolės gatves. Sako, tie 9 mėnesiai nebuvo lengvi. Per tą laiką savo rankomis krovininį furgoną turėjo paversti mobilia virtuve ant ratų ir sudaryti užkandinės meniu.

– Nesame profesionalai nei kalbant apie įrangos montavimą, nei apie maisto gamybą. Visas žinių bagažas, įgūdžiai, kuriuos turime, atėjo per patirtį. Taip savo jėgomis furgoną ir įsirengėme. Sudarant meniu nieko naujo nesugalvojome. Viskas yra užrašyta, tiesiog skaitėme, domėjomės, konsultavomės su profesionalais, rėmėmės sava patirtimi, – paaiškino Tomas ir Vaidas.

Žada nuolat atsinaujinti

Užsukus į vyriškių užkandinę šiandien galima paskanauti mėsainių, makaronų, picų, pasimėgauti desertais. Viską jie gamina patys – dieną paruošiamuosius darbus atlieka stacionarioje virtuvėje, o vakare persikelia į furgoną ir keliauja pas klientus. Kol kas meniu sudaro anksčiau minėti patiekalai, tačiau Vaidas ir Tomas sako, kad jis keisis.

– Mes norime būti įdomūs, kitokie, tačiau tuo pat metu nenorime ir nusibosti. Dėl šios priežasties meniu žadame nuolat atnaujinti, o kad būtų dar įdomiau, kada nors sumanę surengsime meksikietiškos, amerikietiškos ar dar kokios nors virtuvės savaitgalius, kurių metu gaminsime tam regionui būdingą maistą. Kol kas to padaryti tiesiog fiziškai negalime – trūksta žmonių. Dabar bandome įsivažiuoti, o paskui stiprinsime savo komandą, kad galėtume skaniu maistu džiuginti ne tik vakarais, bet ir pietų, dienos metu, – planais dalijosi Tomas ir Vaidas.

9metrai

Tikisi užsiauginti nuolatinių klientų ratą

Nors dirba dar tik trečia savaitė, klientų susidomėjimo netrūksta. Dauguma kol kas ateina vedini smalsumo, tačiau verslininkai tikisi išsiugdyti nuolatinių klientų ratą.

– Mūsų užkandinė kitokia nei visos kitos mieste esančios. Mes gaminame pirmiausia kokybišką, o tik vėliau greitą maistą. Greitis mums nėra prioritetas, svarbiausia mums – geras ir skanus maistas, todėl užsakymo kartais gali tekti palaukti ir 40 minučių. Picą kepame tiek laiko, kiek reikia, kad ji būti skani. Netrauksime iš pečiaus jos anksčiau tik dėl to, kad klientas norės ją gauti greitai – per trumpai kepusi ji nebus tokia gera, kokia turi būti. Todėl klientai turi suprasti, kad pagaminti kokybišką maistą užtrunka. Tikiu, kad tam tikram ratui žmonių tokia koncepcija nebus priimtina, todėl sieksime suburti žmones, kuriems tokia maisto gamybos ir vartojimo samprata bus priimtina, – kalbėjo vyrai.

Redos Brazytės nuotraukos



REDAKCIJA REKOMENDUOJA