Angle down Atgal

Marijampolėje bus įgyvendintas dalyvaujamasis biudžetas: gyventojai patys spręs, ko jiems labiausiai reikia

Savivaldybės tarybai patvirtinus šių metų biudžetą kartu buvo pritarta ir dalyvaujamojo biudžeto modeliui. Pirmasis toks biudžetas atsirado dar 1989 metais Brazilijoje, o pastaraisiais metais tampa vis populiaresnis įvairiose Lietuvos savivaldybėse. Dalyvaujamasis biudžetas – tai būdas, kartu su gyventojais spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo, kai miestiečiai patys siūlo idėjas miestui ir balsuodami renka labiausiai patikusias. Šiais metais primą kartą dalyvaujamasis biudžetas bus įgyvendinamas ir Marijampolės savivaldybėje.

Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas sako, kad ši priemonė gyventojams suteiks daugiau galimybių įgyvendinti norimas idėjas: „Šia priemone siekiame įtraukti gyventojus aktyviau dalyvauti savivaldos veikloje, sudarant galimybę patiems priimti sprendimus be politikų įsikišimo. Gyventojai galės ne tik teikti įvairias idėjas, bet ir patys rinks geriausias iš jų bei spręs, kam skirti finansavimą. Šiais metais dalyvaujamajam biudžetui numatyta 100 tūkst. Eur. Artimiausiu metu bus parengta tvarka, pagal kurią gyventojai galės teikti iniciatyvas viešųjų erdvių panaudojimui. Žinau, kad mūsų savivaldybėje gyvena daug kūrybingų žmonių, todėl neabejoju, kad sulauksime ir originalių idėjų miestui ar seniūnijoms, kurių galbūt dar nebuvo anksčiau“.

„Transparency International“ Lietuvos skyriaus atlikta apžvalga parodė, kad pernai metais dalyvaujamąjį biudžetą taikė tik kas ketvirta Lietuvos savivaldybė (15 iš 60). Atkreipiame dėmesį, kad dalyvaujamasis biudžetas nėra skirtas tiesti kelius ar šaligatvius, ši priemonė padės gyventojams, jų poreikiams geriau pritaikyti viešąsias erdves. Lietuvoje jau yra pavyzdžių, kai pasinaudoję dalyvaujamojo biudžeto teikiamomis galimybėmis gyventojai nusprendė statyti grilio zoną, skulptūrą, suoliukus, treniruoklius ir kt. Kam konkrečiai bus galima panaudoti dalyvaujamojo biudžeto lėšas, artimiausiu metu bus numatyta Marijampolės savivaldybės dalyvaujamojo biudžeto tvarkos apraše, kuriam dar turės pritarti Savivaldybės taryba.

 

 

 

 

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite