Mamyčių karas: vaikų auginimas supriešina moteris

Lietuva
Freepik.com nuotr.
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Susilaukus vaikų moteris tikisi mažų mažiausiai ramybės, palaikymo ir aplinkinių supratimo. Deja, ši idilė dažnai greit subliūkšta ir moteris nusivilia savimi ir savo gebėjimu būti mama. Kodėl taip nutinka?

Informacijų technologijų laikais opiausia problema tapo mamų tarpusavio gėdinimas (angl. Mother shaming). Naujai iškeptos mamytės susiduria su aplinkinių moterų spaudimu. Jei moteris gimdė nenatūraliai, jai kalama į galvą, kad ji neįvykdė svarbaus darbo, kad ji nuvylė save ir savo vaiką. O jei mama turi problemų su žindymu, ji dažnai smerkiama, net neįsigilinus kokios priežastys lėmė primaitinimą mišinuku.

Psichologai pataria moterims nėštumo metu ne tik domėtis paskaitomis apie sklandų gimdymą ar naujagimio priežiūra, bet ir domėtis pogimdyvine būsena, bei būdais susitvarkyti su hormonų sukeltomis emocijomis.

Specialistai taip pat pataria artimiesiems ir draugams naujai iškeptų tėvų nevarginti pirmomis dienomis nuolatiniais vizitais ir neprašytais patarimais ar netaktiškais pastebėjimais.

Tačiau didelė dalis mamyčių susiduria su kitų mamų, kurių vaikai ramesni ar gimę natūraliai smerkimu dėl savo kitokio motinystės kelio.

Psichologai pataria nuo tokių žmonių atsiriboti ir prisiminti, kad kiekviena vaiko auginimo istorija yra skirtinga, todėl nėra vienodo motinystės kelio.

Daugiau supratimo padės naujai iškeptoms mamoms įgyti daugiau pasitikėjimo savimi.