REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Balandžio 18 d. 16:47

Malkos, mišinukai kūdikiui ir psichiatras į namus – padėjo išsaugoti šeimą kartu

Kaunas

Pixabay.com nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


80483

Dirbantiems itin jautrioje vaiko apsaugos srityje, neretai pasitaiko situacijų, kai tenka padaryti kur kas daugiau nei priklauso. Viena iš tokių istorijų šią savaitę klostėsi nedideliame Kauno regiono miestelyje gyvenančioje šeimoje.

Kilo nerimas dėl mokykloje nesirodančios ketvirtokės

(Siekiant apsaugoti šeimos privatumą ir vengiant, kad situacijos būtų atpažintos, tikri vardai ir vietovė nenurodomi).

Vaiko teisių apsaugos skyrių pasiekė informacija iš mokyklos, kad dešimtmetė be pateisinamos priežasties antra savaitė pamokose nepasirodo. Iki tol gabi mergaitė mokyklą lankė stropiai.

„Apie šeimos išgyvenamą krizę paaiškėjo tik įėjus į namus: iš karto nerimą sukėlė 36-erių moters psichinė būsena, visiškai sutrikęs klausos negalią turintis tėvas glaudė gailiai verkiantį naujagimį ir dešimtmetę dukrą, šaltuose namuose nebuvo beveik nieko valgomo“, – pasakojo vaiko teisių srityje dirbanti Vilma J.

Anot specialistės, akivaizdžiai matėsi, kad šlyjančiais reikalais visomis išgalėmis tėtis bando rūpintis vienas, tačiau be pagalbos neišsivers.

„Grėsmės vaikams neįžvelgėme, bet padėti neabejotinai reikėjo: čia ir dabar. Ir po kelių skambučių jau buvau tikra, kad šeimos šaldytuvas užsipildys, malkas pristatys kitą dieną, o psichinės sveikatos specialistas, kuris tuo metu bene svarbiausias - pakeliui“, – netradicinės dienos prisiminimais dalijosi Vilma J.

Maža bendruomenė susitelkė akimirksniu

Vilma J. sako, kad nė valandos nesugaišusi, bet per tą laiką gal būt sprendėsi šeimos ateitis. Anot moters, tokią veiksmų eigą sunku įsivaizduoti mieste, bet mažoje bendruomenėje, kur vieni kitus pažįsta, problemos dažnai „išsiriša“ greičiau ir paprasčiau.

„Čia pat dėl malkų susisiekiau su seniūnija. Maisto atvežė Pagalbos šeimai centras. Mišinukų kūdikiui ir sauskelnių po valandos pristatė Lions klubo moterys, jos šeima pažadėjo rūpintis, kiek tik reikės. Psichinės pagalbos centras atsiuntė specialistą į namus - moteris šiuo metu jau ligoninėje, jai diagnozuota sunki pogimdyvinė depresija“, – pasakojo ne vienerius metus rajone dirbanti, autoritetą spėjusi pelnyti moteris.

Pagalba šeimai tęsiama. Kaip tokiais atvejais ir turėtų būti, įsijungė socialiniai darbuotojai, paskirtas atvejo vadybininkas organizuoja reikiamas paslaugas. Abiem tėvams stinga socialinių įgūdžių, tačiau jie stengiasi, kabinasi į gyvenimą. Paveldėtas dviejų kambarių būstas mediniame keturbučiame skurdus, su daliniais patogumai, bet švarus ir prižiūrėtas.

Jaunas vyras nežinojo, kas gali padėti

Pirmoji atvejo vadybininko užduotis - padėti tėčiui susidoroti su finansinėmis bėdomis. 38-erių vyras nuolatinio darbo neturi, jo galimybes riboja neįgalumas. Jis atvirai pasakoja, kad pagal sutarimą su žmona, ant savo pečių prisiima buities rūpesčius, vaikų priežiūrą. Šeimos finansais rūpinosi pašte dirbusi moteris.

„Po sunkaus gimdymo (mergaitė gimė neišnešiota) žmonai kasdien darėsi blogiau, galiausiai pradėjom nesusikalbėti. Kadangi ji žinojo visų banko kortelių kodus, jomis pasinaudoti nebegalėjau. Reikia eiti maisto, mišinukų, o kuo sumokėti...“, – atvirai rūpesčiais dalijosi Algis V.

Ant rankų sūpuojantis vasario gale gimusią mažylę, vyras prisipažino –„buvo visai blogai“. „Nežinojau, kad galiu taip paprastai išsigelbėti, bijojau kam nors sakyti, bijojau prarasti vaikus“, – savo skauduliu ir dėkingumu dalijosi Algis.

Algis užaugo vaikų globos namuose. Nors tame pat miestelyje ir šiuo metu tebegyvena abi jo močiutės, dėl jų gyvenimo būdo, į jas atsiremti negalėjo. Į panašią bėdą šeima patekusi buvo prieš dešimt metų, kai moteris pagimdė pirmąją dukrą. Tuomet ją, kaip ir šį kartą, ištiko sunki depresija, iš kurios išsivaduoti pavyko tik per dvejus metus.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA