Angle down Atgal

„Maisto banko“ akcijoje panevėžiečiai paaukojo beveik 13 tūkst. maisto produktų

Dvi dienas, spalio 8–9 dienomis, jau trisdešimt pirmąjį kartą vyko Lietuvą suvienijanti gerumo iniciatyva – rudeninė „Maisto banko“ akcija. Joje dalyvavo ir paramą maistu savo globojamiems žmonėms rinko 304 skirtingos organizacijos, o akcija vyko 71 Lietuvos mieste ir miestelyje. Panevėžyje per dvi dienas surinkta 12 tūkst. 818 vnt. įvairių maisto produktų.

Vargstančiųjų gretos pildosi

„Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius pasidžiaugė, kad rudeninėje „Maisto banko“ akcija dalyvavo 304 organizacijos.

„Joms padėjo net 4933 savanoriai, buvo paaukota 216 837 vnt. maisto produktų. Ir nors parduotuvėse šį kartą perkančiųjų ir aukojančių buvo mažiau, esame be galo dėkingi, kad padėjote ištiesti pagalbos ranką“, – sakė S. Gurevičius.

Būtina susitelkti ir vienytis

„Maisto banko“ vadovas S. Gurevičius sako, kad gerumo akcija vyksta jau bene dvidešimt metų.

„Jau beveik dvidešimt metų vykstanti „Maisto banko“ akcija – vienas didžiausių Lietuvą kilniam tikslui kasmet sukviečiančių renginių ir, nesuklysiu sakydamas, kad tai – vienintelė iniciatyva, kuriai organizuoti susijungia daugiau nei 300 įvairiausių organizacijų ir net keli tūkstančiai savanorių“ – teigė „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

„Maisto banko“ vadovas sako, kad šiais sudėtingais ir neramiais laikais vienybė, bendras susitelkimas ir pagalba tampa ypač svarbiu įrankiu, padedančiu daryti reikšmingus pokyčius.

Pandemija turėjo įtakos

„Maisto banko“ Panevėžio padalinio vadovė Justina Tubienė naujienų portalui JP pasidžiaugė, kad gerumo akcijoje dalyvavo dauguma Panevėžio parduotuvių.

„Produktus akcijai buvo galima pirkti visuose prekybos centruose. Nedalyvavo tik „Norfa“ parduotuvės. Labai smagu, kad maisto produktus buvo galima pirkti ne tik didžiuosiuose prekybos centruose „Maxima“, „Iki“, „Lidl“, „Rimi“, bet ir akcijoje jau ne vienerius metus dalyvaujančioje parduotuvėje „Vasaris““, – išskyrė Panevėžio verslo įmonę J.Tubienė, bet pripažino, kad „Maisto banko“ akcijai koją pakišo pandemija – didžiuosiuose prekybos centruose suaukota mažiau, nes reikėjo rodyti galimybių pasą.

Savanoriai net iš Anykščių

Pasak „Maisto banko“ Panevėžio padalinio vadovės, panevėžiečiai per dvi dienas paaukojo 12 tūkst. 818 vnt. maisto produktų.

„Panevėžio parduotuvėse savanoriavo 426 savanoriai, o aukotojų – 5 078. Savanoriai – iš įvairių socialinių organizacijų: Socialinio paslaugų centro, „SOS vaikai“ Panevėžio skyriaus, Šv. Juozapo globos namų, Panevėžio „Vilties“ darbuotojai, skautai, Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos nariai ir net dviejų socialinių įstaigų atstovai iš Anykščių“, – džiaugėsi ir dėkojo savanoriams J. Tubienė.

Bendradarbiauja pastoviai

Prekybos centro „Vasaris“ vadovė Miglė Gruzdenė, sakė, kad „Maisto banko“ akcijose jau dalyvauja bene dešimtmetį.

„Jau seniai dalyvaujame, net ir apdovanojimų esame gavę už aktyvų dalyvavimą akcijose. Beje, su „Maisto banku“ bendradarbiaujame pastoviai – ne tik per jų rengiamas akcijas rudenį ir pavasarį. Mūsų parduotuvėje stovi dvi dėžės, į kurias pirkėjai gali įdėti nupirktus maisto produktus. Ir per akcijas, ir į dėžes kasdien  pirkėjai dažniausiai įdeda negendančius maisto produktus: kruopas, makaronus, miltus, aliejų, konservus, kavą, cukrų“, – pasakojo M. Gruzdenė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite