Žolinės Ceikiniuose
Angle down Atgal

Magiškosios Žolinės Ceikiniuose

Rugpjūčio 16 dieną Ceikiniuose vyko „Magiškos Žolinės“. Nors ir buvo karšta diena, smagu, kad saulė neišgąsdino ir visi kartu šventėme Žolines.

Dar smagiau, kad mūsų šventę aplankė ir garbingi svečiai – politikai Vytautas Rastenis ir Gintautas Kindurys bei tarybos narė, metodininkė Marijona Lukaševičienė. Šiai nuostabiai moteriai noriu padėkoti už pagalbą, patarimus, jos geronariškumą.

Tikimės, mūsų paprasta Žolinių šventė buvo ne prasta ir Jums visiems patiko, o tokią gražią šventę turėjome tik mūsų visų dėka. Ačiū sakome RĖMĖJAMS - UAB „Romnesa“, ūkininkams Smagurauskams, Kajėnams, Patiejūnams, Onai Vitkauskienei, Kęstui Čepuliui, Ramūnui Bubniui, verslininkams Sigitai ir Audriui Musčinskams. Be galo dideli ačiū sakome ir kitiems mūsų rėmėjams - Dudėnų šeimai, Daliai Trapikienei, Rimai Kindurienei, Almai Pachomovai, Alvydui Balčiui, Vandai Kliukienei, Valiai Ganatauskienei, Onai Martinėnienei, „Serbenta“ moterims. Mūsų visų dėka, gerumu, pagalba vienas kitam turėjome tokią gražią šventę. AČIŪ IKSC kultūros skyriaus vedėjai Danutei Lisauskienei bei garsistams Gintui ir Anatolijui. Nepaisant to, kad prieš tai dirbo visą naktį, jie išbuvo pas mus, ir jų dėka turėjome kokybišką puikų renginį. Ačiū sakome ir Dangutei Varnienei už padovanotas popierines gėles, kurios tapo puikios dekoracijos. Danutei Trapikienei už gyvų gėlių vazonus, Danutei Čepulienei už gyvas gėles. Dėkui Klebonui už suorganizuotą šeimininkučių aptarnavimą - Staselei ir jos komandai. JŪS nuostabios. Ypatingai AČIŪ Dūdėnienei Ritai, Ramintai, Simonai už be galo didelę gausą skanėstų, bei pagalbą nuo ankstaus ryto. Ačiū Jums.

Svarbiausias mūsų „Magiškų Žolinių“ akcentas - mūsų brangaus klebono Marijono Savicko sveikinimas gražaus Jubiliejaus proga. Įvairi muzikantų ir ne tik „puokštė“, kaip ir įvairiausių augalų Žolinių puokštė, buvo skirta klebono garbei. Sveikinimus visų Ceikinių krašto žmonių vardu skyriau aš, IKSC Ceikinių padalinio kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė Ema Trapikienė, bendruomenės pirmininkė Onutė Martinėnienė, seniūnas Saulius Zebolevičius. Fleitos melodiją klebono širdžiai visų vardu skyrė žavioji šio krašto muzikantė Liepa Jankauskaitė. Leonas Karklelis padovanojo pasakiško grožio paveikslą - Klebono atvaizdą. Sveikinimo kalbą tarė ir garbingi mūsų svečiai - G. Kindurys, V. Rastenis, M.  Lukaševičienė, Dėkojame visiems prisidėjusiems prie klebono sveikinimų - už gausų Ceikinių krašto gėrybių krepšį, kurį skyrėme jam. Ačiū Danutei Čepulienei ir Marytei Vitkauskienei už pagalbą renkant dovanas. Visi kartu skyrėme be galo gražų sveikinimą to nusipelnusiam mūsų klebonui. KLEBONE, AČIŪ, KAD JUS TURIME.

O kaip atrodė mūsų magiškos Žolinės?

Magiškų Žolinių šventėje šurmuliavo amatininkų mugė - paroda. Galėjome paragauti ir įsigyti ne tik daiktų, paveikslų, bet is skanių vynuogių, gervuogių, medaus. Smagu, kad pas mus buvo atvykę prekeiviai kalbėjo ne tik lietuviškai - vienas iš jų - prancūzas. 

Be to, renginio metu renginio dalyviai galėjo išmėginti savo sėkmę ir dalyvauti laimės šulinyje bei pabendrauti su mūsų svečiais - Prisijungusi Lietuva, kurią suorganizavo Ceikinių bibliotekininkė Ona Martinėnienė. Ačiū Tau.

Daugybė magiškų akimirkų vyko mūsų kaimelio Žolinėse. Tai ir mūsų žaviųjų Ceikinių krašto žolelių - dailiųjų mergaičių "Ceikinžolių kolekcijos" pristatymas, mergaičių apranga tik iš Ceikinių krašto surinktų žolelių. Visos nusipelnė nugalėtojos vardo, gavo prizus ir medalius. Sveikinome ir Ceikinių jaunimą, kuris liepos 25 dieną Anykščiuose Tarptautiniame floristinių kilimų konkurse užėmė trečiąją vietą, apdovanojome savo kaimelio floristinių kompozicijų nugalėtojus. Magiškos kompozicijos iš Ceikinių krašto augalų nusidriekė palei Ceikinių biblioteką. Iš 6 kompozicijų buvo išrinkti nugalėtojai, kuriuos rinko renginio svečiai. Ačiū visiems dariusiems kompozicijas Onutei, Rimai, Emai, Daliai, Laimai, Anastasijai, Raimondai, Junonai, Lukrecijai, Gabijai, Alvydui, Povilui, Egidijui, Donatui. Ačiū Kęstui Čepuliui už šieno ritinį. Visi kartu darome didelius darbus. Mūsų mažieji galėjo laiką leisti batute, at tiesiog rinkdamiesi kitas pramogas, kurias nuo Joninių šiek tiek papildėme - spalvinti, piešti, vaikščioti kojokais, bėgioti milžino pėdomis, šokinėti per šieno kitkutes, mėtyti lankelius, traukti virvę. Šias pramogas mielai rinkosi ne tik vaikai, bet ir suaugę. Už šieno kitkutes ačiū sakome Sauliui Kliukui, už medinius kojokus - Vladui Statkauskui.

Jaunimas labai nustebino  ir mane, įteikdamas dovaną. Ačiū.

Ceikinius puošė ir du stendai, kuriuose pateikta informacija apie du šių metų jubiliatus, darbais nusipelniusius mūsų kraštui. Tai stendas apie mūsų kleboną Marijoną Savicką, ir kitas stendas - žinomam kraštiečiui, fototerapeutui Juozai Ruoliai. Nors ir nebuvo Juozo mūsų šventės metu, dar kartą prisiminėme jį renginio pradžioje ir nusiuntėme virtualius palinkėjimus. Labai smagu tai, kad fotografijos stenduose - iš asmeninių jubiliatų albumų. Ačiū Jums, kad noriai ir geranoriškai atvėrėte mums savo albumus.

Na, o pačią gražiausią, įvairiausią muzikos puokštę. Mūsų gerbiam klebonui jo 70-ojo jubiliejaus proga, bei visiems Ceikiniams skyrė nuostabiausi muzikaintai - Liepa Jankauskaitė, pagausėjęs vietinis moterų folkloro kolektyvas „Serbenta'“, Mielagėnų puikiosios moterys „Volungė“, jaunimo kolektyvas „Iuventus“, nuostabaus balso populiariausios muzikos atlikėja Viktorija iš Vidiškių, šaunūs muzikantai iš Linkmenų - „Lanksva“, be galo puiki atlikėja Danutė Gasiūnienė iš Kazitiškio, nuostabiai grojanti ir dainuojanti Ignalinos kapela „Ringė“ ir energingoji Adutiškio kapela. MIELIEJI, JŪS BUVOTE NUOSTABŪS IR NEPAKARTOJAMI. GERA, KAD ATVYKOTE PAS MUS, KAD SKYRĖTE MUMS GRAŽIAUSIAS MELODIJAS. AČIŪ. O, kad Magiškos Žolinės nebūtų tiesiog užrašas ant sienos, magiją ir stebuklus Žolinių proga mums dovanojo žinomas iliuzionistas Jonas Palionis. Užburiantis pasirodymas, kupinas stebuklų.

Ačiū visai mūsų komandai. Jaunimui ir ne tik, kuris kartu dirbo ir rytais, ir vakarais ir savaitgaliais - už tą draugiškumą, pagalbą, vienybę didžiulis AČIŪ VISIEMS. 

Kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė Ema Trapikienė

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite