Angle down Atgal

M. Sinkevičius: turime rimtų iššūkių įkalbindami gyventojus skiepytis „Vaxzevria”

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius sako, kad įkalbėti gyventojus skiepytis „Vaxzevria“ yra iššūkis, todėl reikėtų trumpinti terminą tarp pirmos ir antros vakcinos dozių.

„Mes tikrai turime rimtų iššūkių siūlydami arba įkalbindami gyventojus pasiskiepyti būtent vieno gamintojo, visiems žinomo, vakcina. Ji tikrai nepopuliari, nepriklausomai, ar organizuojamos gyvos eilės, ar kažkaip kitaip. Tai merų lūkestis – galbūt revakcinacijai naudoti trumpesnį terminą nei dabar numatytas 12 savaičių terminas”, – spaudos konferencijoje po susitikimo su sveikatos apsaugos ministru sakė M. Sinkevičius.

„Ne kartą ministerija komunikavo, kad trumpesnis terminas taikytinas tik pedagogams ir abiturientams, bet merai kėlė klausimą, kad jis galėtų būti trumpinamas ir visiems likusiems, kurie gavo („Vaxzevria“ – ELTA) kaip pirmą skiepą”, – pridūrė M. Sinkevičius.

Jis taip pat paminėjo, kad, ministerijai pristačius planą, jog kas savaitę bus skiepijamos vis jaunesnės amžiaus grupės, atsirado Vilniaus problematika.

„Vilnius, kiek žinome, anksčiau, dėl prastos epidemiologinės situacijos, lovų užimtumo, gavo papildomų vakcinų skaičių ir dalinai dėl to turėjo galimybę paankstinti skiepijimo amžiaus grupes ir skiepija jau 45+ žmones. Tai reiškia, kad jei mes bandome pastatyti Vilnių į bendrą eilę, jie atsiranda neapibrėžtyje, ką jiems daryti, nes jie jau dabar skiepija jaunesnius piliečius”, – sakė M. Sinkevičius.

Ketvirtadienį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys informavo, kad jau ateinančią savaitę, nuo gegužės 10 d., visoje Lietuvoje nuo COVID-19 bus pradėti skiepyti 55+ amžiaus grupės žmonės.

Pasak jo, kas savaitę bus leidžiamasi viena amžiaus grupe žemyn

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite