Angle down Atgal

M. Sinkevičius su ministru aptarė Jonavos aplinkkelio problemą

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas, Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius trečiadienį Vilniuje lankėsi pas susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių. Susitikimo metu aptarti LSA ir Jonavai aktualūs klausimai, vienas jų – Jonavos miesto pietrytinio aplinkkelio problema. Šio projekto eiga trunka jau daugiau nei dešimt metų, padarytos nemažos valstybės investicijos, tačiau sprendimo vis dar nėra.

„Naujajam ministrui pristačiau aplinkkelio būtinybę, parodžiau video medžiagą apie eismo srautų būklę – nuolatines spūstis ties Jonavos miestu. Ministras patikino, kad jis ir jo komanda domisi Jonavos aplinkkelio klausimu neatsietai nuo kitų Lietuvos vietų, reikalaujančių aplinkkelių“, - po susitikimo sakė M. Sinkevičius.

Jo teigimu, buvo diskutuota apie tai, kokios priemonės galėtų bent laikinai išspręsti problemą Jonavoje iki aplinkkelio įrengimo: „Preliminariai diskutuota, kad laikinu sprendimu galėtų būti kelio atkarpos nuo Šveicarijos sankryžos iki žiedinės sankryžos išplėtimas iki 4 eismo juostų ir žiedinės sankryžos performavimas“.

Jonavos aplinkkeliu siekiama nukreipti visą tranzitinį transportą, važiuojantį Kauno – Zarasų, Daugpilio ir Daugpilio, Zarasų – Kauno kryptimis.

Aplinkkelis reikalingas ne tik miesto gyventojų ir pro šalį važiuojančių vairuotojų patogumui – jis padėtų užtikrinti Rukloje dislokuotų Lietuvos kariuomenės ir NATO sąjungininkų padalinių mobilumą.

Už aplinkkeliui tiesti ir jo jungiamiesiems keliams įrengti paimtą privačią žemę valstybė savininkams jau sumokėjo apie 250 tūkst. eurų. Paties aplinkkelio tiesimo projekto vertė – 18 mln. eurų.

Tačiau Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) praėjusiais metais nurodė, kad minėtas kelias tiesiamas nebus, o jei darbai ir bus vykdomi, tai tik po neterminuoto laikotarpio. Vėliau šis klausimas vėl buvo svarstomas, LAKD vadovas lankėsi Jonavoje.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis balandžio mėnesį yra žadėjęs, kad Vyriausybė sprendimą dėl Jonavos aplinkkelio priims dar šiais metais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite