Angle down Atgal

M. Schumacherio laukia sunki operacija

Dar 2013-aisiais į nelaimingą atsitikimą kalnuose patekęs „Formulė 1“ legenda Michaelis Schumacheris vis dar kovoja dėl savo gyvybės. Užsienio naujienų portalai skelbia, kad netrukus jam bus atlikta sudėtinga kamieninių ląstelių persodinimo operacija, į kurią medikai ir lenktynininko šeima deda daugybę vilčių.

M. Schumacheris viešumoje nematytas jau daugiau nei šešerius metus. Italų žiniasklaida rašo, kad daktaras Philippe Menasche, prancūzų profesorius ir kardiologas, kuris jau anksčiau operavo lenktynininką, vėl ruošiasi sudėtingai jo operacijai.

Prancūzų laikraštis „Le Dauphine“ tikina, kad operacija numatyta per kelias ateinančias dienas, kuri nulems daug ką.

Nicola Acciari – garsus neurochirurgas tvirtina, kad M. Schumacheris kenčia nuo osteoporozės ir raumenų atrofijos, kurios ir neleidžia jam bandyti judėti. Tą dieną Meribel kurorte, Prancūzijos alpėse buvo paskutinis kartas, kai lenktynininkas dar stovėjo ant kojų.

„Dabartinis tikslas – vėl priversti Michaelio nervų sistemą veikti. Per pastaruosius dvidešimt metų mokslas pažengė didžiulį žingsnį į priekį, todėl kamieninių ląstelių persodinimas dabar yra visiškai kitoks. Tai nekeičia fakto, kad mes iki šios dienos labai mažai žinome apie žmogaus smegenis ir joms siunčiamus signalus, kaip jos juos priima. Kol kas negalime pasakyti, koks bus rezultatas. Tikimės geriausio“, - kalbėjo N. Acciari.

Kardiologas P. Menasche laikomas kamieninių ląstelių operacijų pionieriumi. Konkrečiai M. Schumacheriui bus atlikta širdies kamieninių ląstelių operacija. Pirmąją tokią operaciją M. Schumacheris turėjo dar praėjusiais metais Paryžiuje.

Primename, kad Michaelis – net septynis kartus laimėjo „Formulė 1“ lenktynes ir tapo tikra legenda.

Dar praėjusį mėnesį jo bičiulis, taip pat lenktynininkas Felipe Massa tvirtino, kad kolega – sudėtingoje situacijoje.

„Aš žinau viską, turiu informacijos. Mūsų draugystė visuomet buvo labai artima. Labai. Gal kiek mažiau bendravome su jo žmona Corinna, tiesiog dėl to, kad į lenktynes ji užsukdavo retai. Tačiau patį faktą, kurio ir užtenka, žino visi – jo būklė sunki, tai nėra lengva. Svarbiausia, palaikyti jį ir jo šeimą“, - kalbėjo lenktynininkas.

Anglija Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite