Angle down Atgal

M. Puidokas dėl Matijošaičių veiksmų Lampėdžiuose kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

Generalinei prokuratūrai apskundęs Matijošaičių veiksmus Lampėdžiuose, parlamentaras Mindaugas Puidokas sako, kad DELFI portale pateikta informacija yra panašaus pobūdžio kaip ir Druskininkų „Vijūnėlės dvaro“, todėl jis labai tikisi, kad tiek Aplinkos ministerija, tiek Generalinė prokuratūra netaikys dvigubų standartų ir ginant viešąjį interesą bus vienodai lygiai teisingos bei principingos ir šiuo atveju.

Parlamentaras M. Puidokas yra išrinktas Aleksoto-Vilijampolės vienmandatinėje apygardoje, kuriai priklauso Lampėdžiai. Todėl, pasirodžius DELFI straipsniui „Taip Matijošaitis daro verslą: buvo ežeras dabar stovės namai“ apie galimai neteisėtus Kauno savivaldybės veiksmus prie Lampėdžio ežero M. Puidokas sako sulaukęs nemažai vietinių gyventojų skambučių. Žmonės šia situacija ėmė domėtis jau nuo vasario mėnesio, kai Kauno miesto taryboje skubos tvarka buvo nuspręsta koreguoti Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinio specialųjį planą. Jau tuo metu kilo klausimų apie galimai neteisėtus būsimus darbus ežero pakrantėje. Lampėdžio apylinkių gyventojai išreiškė susirūpinimą tuo, kad straipsnyje minima irklavimo bazė, kurios projektui reikalingi kraštovaizdžio pakeitimai, buvo tik priedanga.

DELFI pateikiama detali informacija apie Kauno miesto mero V. Matijošaičio ir jo sūnaus Šarūno Matijošaičio galimus viešųjų interesų supainiojimus, pasinaudojimą tarnybine padėtimi asmeninei naudai gauti, savivaldybės lėšų galimą panaudojimą privataus kapitalo pagerinimui. Kaip išsiaiškino DELFI žurnalistai, pagrindinė Nemuno ir Nevėžio santakos draustinio vertybė kraštovaizdis ir ežero pakrantė buvo suniokota prie Kauno mero įmonei priklausančių sklypų.

Reaguodamas į minėtame DELFI straipsnyje pateiktą informaciją bei Lampėdžių gyventojų skundus kaip toje apygardoje išrinktas Seimo narys vienmandatininkas M. Puidokas kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį, laikinąjį aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką bei Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, prašydamas inicijuoti tyrimą dėl straipsnyje pateiktos informacijos ištyrimo, atlikti minimų valstybės tarnautojų veiksmus ir galimą tyčinį neveikimą, užtikrinti, kad būtų apgintas viešasis interesas, įvertinti Kauno miesto mero V. Matijošaičio ir jo sūnaus Kauno miesto savivaldybės tarybos nario Š. Matijošaičio veiksmus pagal Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite