Angle down Atgal

M. Mikutavičius: „Pabandysiu pakoncertuoti su kauke“

Lietuvoje plintant koronaviruso epideminiams židiniams, jau nuo penktadienio Lietuvoje vyksiančiuose lauko ir uždaruose renginiuose bus privaloma dėvėti veido kaukes. Šį sprendimą – dėl privalomo kaukių dėvėjimo renginiuose – įtvirtino penktadienį padėtas sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos parašas.

„Uždarykim tuos koncus velniop“

Įdomu tai, kad veido kaukės tampa privalomos tiek renginių žiūrovams, tiek jų dalyviams. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, koncertuose atlikėjai būtų priversti pasirodyti su veidą dengiančiomis kaukėmis.

Nuomone apie šį reikalavimą socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo žinomas dainininkas Marijus Mikutavičius. Anot jo, valdžia šitaip stengiasi sukurti sąlygas, jog verslas pamažu užsidarytų pats, mat nenorima priimti nepopuliarių sprendimų prieš pat rinkimus. 

„Nuo rytojaus „kaukių dėvėjimas bus privalomas tiek žiūrovams, tiek ir renginio dalyviams“. Ok, šiandien dar neprivaloma, bet pabandysiu Kaune pakoncertuot su kauke. Pažiūrėsiu, kiek traukiu.

Pusantros valandos būti su kaukėmis yra vargas, o ne koncertas tiek muzikantams, tiek žiūrovams. Tai yra visai kas kita nei parduotuvėje pereit nuo pieno ligi ruginės duonos.

Vertinu taip, kad valdžia perėjo prie naujos taktikos. Prieš rinkimus nesinori visko drausti iš peties, tai kuria sąlygas, kad šiaip ar taip visi užsidarytų patys.

Net jei tai ir pamatuotas tikslas vardan visų gerovės, tai pasitikėjimo tokiais sprendimais nė velnio nekuria ir tokie chaltūriniai varžymai ir nutylėjimai tik didina visuomenės baimes bei sąmokslų paieškas.

Jeigu ten pavojinga, tai uždarykim tuos koncus velniop. Taip bus nuoširdžiau“, – socialiniame tinkle savo nuomone apie naująjį reikalavimą pasidalijo žinomas dainininkas.

Tiesa, dainininkas greičiausiai gali būti ramus – koncertuoti su kauke jam nereikės. Kultūros ministerijos ketvirtadienį išplatintame pranešime skelbiama, jog atlikėjams šis reikalavimas vis dėlto negalios. „Uždarose patalpose vykstančių renginių aptarnaujantis personalas taip pat turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, tačiau toks reikalavimas nebus taikomas atlikėjams – tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse“, – skelbia ministerija.

Kaukės renginiuose grąžinamos dėl koronaviruso židinių plitimo

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) išplatintame pranešime skelbiama, kad atsižvelgiant į tai, jog netgi atvirose erdvėse vykstantys žmonių susibūrimai tampa koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) židiniais, šalyje griežtinamos infekcijų kontrolės priemonės. Nuo rugpjūčio 21 d. visuose kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose, organizuojamuose tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis metro atstumo nuo aplinkinių žmonių.

Prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas veido apsaugos priemones nuo penktadienio taip pat galios uždarose ir atvirose erdvėse esančiose prekybos, paslaugų, laisvalaikio ir pramogų vietose, sporto varžybų metu.

Tokia tvarka patvirtinta sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio nepaprastosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimais.

Uždarose patalpose vykstančių renginių aptarnaujantis personalas taip pat turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, tačiau toks reikalavimas nebus taikomas profesionalių sporto varžybų dalyviams, specialistams ir aptarnaujančiam personalui.

Kaip ir anksčiau, veido apsaugos priemonių dėvėti nereikės tais atvejais, kai paslauga negali būti suteikta klientui dėvint kaukę, taip pat sportuojant sporto klubuose bei lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose.

Kaukių ir respiratorių leidžiama nedėvėti kurčnebyliams ir kitiems neįgaliesiems, tačiau jiems rekomenduojama užsidėti veido skydelius.

Kultūros ir sporto renginiams taikomas žiūrovų ir dalyvių skaičiaus ribojimas nesikeičia – atviroje erdvėje organizuojamame renginyje arba susibūrime gali dalyvauti 1000 žmonių, uždaroje erdvėje – 600. Į šiuos skaičius neįtraukiami atlikėjai, organizatoriai ir aptarnaujantis personalas.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina žmones nepamiršti infekcijos prevencijos pamokų, apie kurias intensyviai kalbama nuo pavasario, kai prasidėjo pandemija. Tokie paprasti dalykai kaip atstumo laikymasis, nosies ir burnos dengimas, rankų dezinfekavimas padeda apsaugoti save ir kitus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite