Angle down Atgal

„Lyros šeimos centre“ – nauji gydytojai ir daugiau paslaugų

Jau aštuoniolika metų veikiantis „Lyros šeimos centras“ priima pacientus atsinaujinęs ir ūgtelėjęs. „Lyros“ prekybos komplekso patalpose su išėjimu į vidinį kiemelį įsikūrusi gydymo įstaiga yra šalia savo pacientų – apsupta daugiabučių namų. Estetiškai įrengtose dviejų aukštų patalpose – erdvu ir viskas, kas būtina pacientui.

Gydytojų kolektyvą neseniai papildė dvi jaunos šeimos gydytojos Simona Žibutienė ir Lina Tvarušienė, perėjusios iš Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro.

Toliau savo pacientais rūpinasi ilgametės šeimos gydytojos Laima Lastauskienė ir Zita Sankauskienė. Pagalbą teikia patyręs chirurgas Rolandas Burkauskas, ginekologė Onutė Rimšienė, odontologė Irena Lukošiūnienė.

Centro direktorė Viktorija Margelė primena, kad ši gydymo įstaiga yra sudariusi sutartį su ligonių kasomis ir visos šeimos gydytojo normai priklausančios gydymo paslaugos pacientams teikiamos nemokamai, kaip ir bet kurioje kitoje poliklinikoje.

„Mūsų centras – tai nedidelės poliklinikos versija. Pas mus prisirašę apie 4 tūkstančius pacientų. Čia pacientams nereikia stumdytis eilėse, o užsiregistravus pas gydytojus, juos priima per vieną dieną. Be to, kolektyvui keliami aukšti reikalavimai pacientų aptarnavimo kokybei“, – sako direktorė.

„Lyros šeimos centro“ medikai pasirengę rūpintis gyventojais nuo gimimo iki gilios senatvės – patronuoja naujagimius ir konsultuoja jų tėvelius, atlieka visus privalomus skiepus, o pareiškus norą – ir papildomus, atlieka laboratorinius tyrimus, elektrokardiogramą, rengia profilaktinius sveikatos patikrinimus dėl darbo bei B kategorijos vairuotojams, stato lašelines ir teikia kitas medicinines paslaugas.

„Įstaigos koridoriuose nėra žmonių srauto, kuris kelia nerimą, įtampą tiek pacientams, tiek medikams. Gydytojų kabinetai išdėstyti taip, kad mūsų pacientai net nesusitinka. Tokiu būdu galime daugiau laiko ir dėmesio skirti pacientui“, – pabrėžia gydytoja Simona Žibutienė.

Medikė primena, kad kartą per pusmetį nuolat vartojantys receptinius vaistus ligoniai gali gauti nuotolinių konsultacijų – nereikia eiti pas gydytoją, išrašomas elektroninis receptas. Jei gydytojas nusprendė, kad pacientui reikia specialisto konsultacijos, gali išrašyti jam ir elektroninį siuntimą.

„Sėkmingai skiepijame vaikus, rizikos grupės žmones, kitus norinčiuosius, todėl, pavyzdžiui, gripo atvejų sulaukiame vos vieno kito. Savo darbo svarbą matome pirminėje profilaktikoje – stebėti, laiku „pagauti“ sunkius susirgimus, stengtis, kad nebūtų infekcinių ligų“, – aiškina šeimos gydytoja ir priduria, kad centre pacientai siunčiami pagal visas mieste vykdomas nemokamas profilaktines ligų programas.

Pas „Lyros šeimos centro“ gydytojus pacientai
gali registruotis ne tik registratūroje,
bet ir telefonu (8 41) 501 270 arba
internetiniame įstaigos tinklalapyje
www.lyrosseimoscentras.lt.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite