Angle down Atgal

Lygių galimybių kontrolierė tiria galimą seksualinį priekabiavimo J. Miltinio teatre

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė atlieka tyrimą dėl galimo seksualinio priekabiavimo Panevėžio Juozo Miltinio teatre. A.Skardžiuvienė sakė, kad tyrimas pradėtas praėjusį pirmadienį, gavus aktorės Erikos Račkytės skundą – mergina nurodo, kad prie jos seksualiai priekabiavo teatro vadovas Linas Marijus Zaikauskas.

„Matau, kad vadovo atsakymas jau yra pateiktas šiandien, vertinsime pateiktą informaciją. Bet kuriuo atveju, tikslas yra surinkti visus duomenis. Tyrimo metu vertinsime, ar darbdavys, šiuo atveju - teatro vadovas, ėmėsi visų priemonių, kad darbuotojas, t.y. Erika, nepatirtų seksualinio priekabiavimo“, – BNS teigė A. Skardžiuvienė.

Anot jos, tyrimo išvada bus teikiama ir Kultūros ministerijai.

„Šioje situacijoje sprendimas gali būti labai įvairus. Bet kuriuo atveju, informaciją persiųsime Kultūros ministerijai, kadangi kultūros ministras yra darbdavys J.Miltinio teatro vadovo, kad jis įvertintų, ar nebuvo darbo drausmės pažeidimo. Kultūros ministrė turėtų vertinti, ar nebuvo šiurkštaus pažeidimo, ar yra pagrindas atleisti. Mes galime skirti arba įspėjimą, arba baudą“ - sakė kontrolierė.

Tikimasi tyrimą užbaigti per mėnesį.

Tyrimą dėl L. M. Zaikausko atlieka ir ministerijos sudaryta komisija, taip pat gavusi merginos skundą.

„Lietuvos rytas“ skelbė, kad 23 metų aktorė Erika Račkytė, teatre dirbanti nuo pernai rugsėjo, teigia patyrusi seksualinį priekabiavimą - režisierius ir teatro vadovas, pasak merginos, jai siūlė permiegoti, prie jos kabinėjosi ir fiziškai, grasino pakenkti jos karjerai, jei ši neatsiims pareiškimo policijoje.

Pats L. M. Zaikauskas kaltinimus neigia ir sako, jog mergina turi psichikos problemų.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite