REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Gegužės 6 d. 09:57

Lyderystė ir pandemijos valdymas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje

Šiauliai

Z. Katkienės nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


174070

COVID-19 pandemija – pastaraisiais metais daugiausia jėgų iš gydymo įstaigų reikalaujanti kova. Šiandien sąlyginai galima kalbėti apie pirmą ir antrą pandemijos bangas, o pastarųjų savaičių tendencijos ir statistiniai susirgimų duomenys Lietuvoje skatina suklusti. Nors Respublikinėje Šiaulių ligoninėje paskiepyta daugiau nei 95 proc. gydymo įstaigos darbuotojų, o vakcinacija šalyje įsibėgėja, kova ir lenktynės su pandemija nesibaigia. Tačiau ir šių aplinkybių kontekste yra kuo pasidžiaugti – kovo mėnesį nestacionarinių paslaugų skaičius Respublikinėje Šiaulių ligoninėje siekė 102 proc., stacionarinių paslaugų rodiklis – 88,5 proc.

Pirmasis COVID-19 atvejis Lietuvoje ir strateginiai pandemijos valdymo sprendimai Respublikinėje Šiaulių ligoninėje

Pirmas COVID-19 pandemijos etapas Lietuvoje siejamas su Šiauliais, kada 2020 m. vasario 28 d. užfiksuotas pirmasis susirgimas šia liga Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Netrukus po to šalyje paskelbus karantiną, buvo svarbu nedelsiant pertvarkyti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo organizavimą. Analogų neturinti situacija lėmė strategiškai svarbių sprendimų priėmimą – sustabdytas planinių paslaugų teikimas, perorganizuota ligoninės infrastruktūra. Nors planinių paslaugų teikimo sustabdymas nepasiteisino, tačiau buvo priimta daug sprendimų, kurie gelbėjo gyvybes ir sudarė sąlygas teikti pagalbą pacientams. Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikoje įkurtas Skubios pagalbos priėmimo skyriaus padalinys (COVID-19 diferencinei diagnostikai), įkurti COVID-19 skyriai (Suaugusiųjų infekcinių ligų skyrius, COVID-19 klinika Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikoje, Chirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrius). Sprendimas neperkelti Chirurgijos klinikos į Moters ir vaiko kliniką leido sklandžiai vykdyti chirurginę pagalbą pacientams. Pirmosios pandemijos bangos metu, vadovaujantis patvirtintu Šiaulių klasterio planu, COVID-19 pacientai iš viso Šiaulių regiono buvo gydomi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

 

Lyderystė ir koordinuotas darbo organizavimas su Šiaulių regiono ligoninėmis

2020 m. rudenį antroji pandemijos banga atnešė COVID-19 susirgimų protrūkį ne tik tarp pacientų. Liga palietė ir medicinos darbuotojus, todėl minėto laikotarpio mėnesiai šiandien ligoninėje prisimenami kaip itin sudėtingi ir pilni streso. Nepaisant to, antrojo karantino metu planinių paslaugų teikimas nebuvo sustabdytas, o susidoroti su krūviu padėjo koordinuotas darbo organizavimas ir profesionalus bendradarbiavimas su Šiaulių regiono ligoninėmis.

Iki praėjusių metų pabaigos ligoninėje dėl COVID-19 diagnozės gydėsi 1 048 pacientai. Su pandemijos COVID-19 sukeltomis grėsmėmis kovojo apie 1 300 medikų, tai sudaro 56 proc. visų ligoninės darbuotojų. Paskelbtos ekstremalios situacijos Lietuvoje metu buvo pasitelkti 42 savanoriai, priimti dirbti papildomai 56 darbuotojai.

 

COVID-19 šiandien – augantis pacientų skaičius ir užtikrintas paslaugų teikimas

Nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio pabaigos Respublikinėje Šiaulių ligoninėje pradėtas sveikatos priežiūros specialistų vakcinavimas, po kurio šiandien daugiau nei 95 proc. gydymo įstaigos darbuotojų yra paskiepyti. COVID-19 iššūkiai šiandien tapę kasdienybe – kova ir lenktynės su pandemija nesibaigia. Šiomis dienomis pastebimas užsikrėtusių pacientų pagausėjimas, pildosi kovidiniai skyriai, viena iš COVID-19 pacientams skirtų reanimacijų užpildyta 90 proc.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius R. Mažeika pastebi, kad, nepaisant vis labiau sudėtingėjančios situacijos šalyje, gydymo įstaiga stengiasi užtikrinti visapusišką pagalbą pacientams: „Respublikinė Šiaulių ligoninė per pastaruosius mėnesius grįžo į įprastinį darbo ritmą – operacinės dirba visu pajėgumu, teikiama planinė pagalba. Sulaukiame daugybės pacientų skambučių, kurie registruojasi į tyrimus, konsultacijas, vizitus pas gydytojus. Kovo mėnesį nestacionarinių paslaugų skaičius siekė 102 proc. – tai viršija nusimatytus planus, stacionarinių paslaugų rodiklis – 88,5 proc. Taigi, ligoninė stengiasi suteikti pagalbą vis didesnei žmonių daliai. Reaguodami į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas ir įsivertinę saugumo aspektus, sudarome galimybę artimuosius lankyti žmonėms, kurie yra persirgę COVID-19 liga arba yra nuo jos visiškai paskiepyti. Susirgimų statistika ir šalyje, ir regione nenuteikia optimistiškai, tad kruopščiai sekame situaciją. Susirgimų skaičiui regione augant, ligoninė atidarė papildomą skyrių COVID-19 pacientams.“

 

Ligoninės logo



REDAKCIJA REKOMENDUOJA