Angle down Atgal

LVŽS sprendimas dėl paramos kandidatams į Prezidentus - po diskusijos Seimo frakcijoje

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Tarybos sprendimu Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija antradienį kviečia kandidatus į Prezidentus į atvirą frakcijos posėdį. Po diskusijos frakcija ir sudaryta Konsultacinė grupė pateiks poziciją dėl galimos paramos kandidatams II rinkimų ture, ją tvirtins LVŽS Valdyba.

„Penktadienį LVŽS nusprendė, jog galima sąjungos parama kandidatams į Prezidentus turi remtis programiniu pagrindu ir bendro darbo perspektyva, todėl nuspręsta, jog atidarome duris konstruktyviai diskusijai su abiem II turo kandidatais. Sprendimą dėl paramos priims LVŽS Valdyba tik po viešo susitikimo su kandidatais ir išklausius jų pateiktus atsakymus į prioritetinius LVŽS programos klausimus“, - sakė vienas iš iniciatyvos autorių ir LVŽS pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Pasak T. Tomilino, LVŽS gerbia beveik 900 tūkst. rinkėjų valią, dėl kurių Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda dalyvaus II Prezidento rinkimų ture. Kartu LVŽS Taryba vykdo įsipareigojimus 279 413 rinkėjų, palaikiusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguotą kandidatą Saulių Skvernelį, ir 274 108 rinkėjams, parėmusiems Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą 2016 metų Seimo rinkimuose. Tokia iniciatyva siekiama sukurti sąlygas konstruktyviam bendradarbiavimui ir ateityje - kas bebūtų išrinktas Lietuvos Respublikos Prezidentu.

Pagal LVŽS Tarybos sprendimą posėdžio metu iš kandidatų tikimasi išgirsti nuomones dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos programinių nuostatų.

Kandidatų pristatytas nuomones vertins Seimo frakcijos nariai ir LVŽS Tarybos sudaryta konsultacinė grupė, į kurią deleguoti LVŽS valdybos pirmininkas Bronis Ropė, pirmininko pavaduotojas T. Tomilinas, Seimo LVŽS frakcijos pirmininko pavaduotojas Jonas Jarutis, S. Skvernelio rinkimų štabo vadovas Vytautas Bakas ir Seimo pirmosios vicepirmininkės Rimos Baškienės patarėja Laima Mogenienė.

LVŽS poziciją dėl galimos paramos kandidatams į Prezidentus, tikimasi, ne vėliau kaip gegužės 23 dieną, tvirtins Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos valdyba.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite