Angle down Atgal

Lūžo Stelmužės ąžuolo šaka

Stelmužės ąžuolas yra valstybės saugomas gamtos objektas, kuris yra seniausias ir storiausias Lietuvoje augantis ąžuolas ir vienas seniausių ąžuolų Europoje. Šis ąžuolas yra svarbus ne tik kaip lankomiausias turizmo objektas Zarasų krašte, bet ir svarbiausias gamtos objektas mūsų krašto istorijoje.

Informuojame, kad Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, įgyvendindama Europos sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Kraštovaizdžio vertybių apsauga ir pritaikymas pažinti I“, parengė Stelmužės ąžuolo aplinkos pritaikymo lankymui projektą, pagal kurį buvo įrengtas informacinis stendas ir 4 naujos medinės atramos Stelmužės ąžuolui. 2021 m. kovo 31 d. lūžo Stelmužės ąžuolo šaka, kuri buvo paremta nauja medine atrama.
Zarasų rajono savivaldybės administracija, nustačiusi minėtą įvykį, operatyviai pateikė fotofiksacijas iš įvykio vietos ir informaciją apie įvykį perdavė Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai prie Aplinkos ministerijos bei užtikrino objekto saugumą.
Zarasų rajono savivaldybės administracija raštu kreipėsi į Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą prie Aplinkos ministerijos su prašymu informuoti apie priimamus sprendimus, būklės ir įvykio vertinimo procedūras, atsakomybės už padarytą žalą nustatymą.
Pranešame, kad Zarasų rajono savivaldybės administracija operatyviai informuos Zarasų krašto gyventojus apie gautus Institucijos paaiškinimus ir priimamus sprendimus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite