Angle down Atgal

LSMU Kauno ligoninėje žengtas žingsnis COVID-19 pandemijos suvaldymo link

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje antradienį baigėsi darbuotojų skiepijimas pirmąja COVID-19 vakcinos doze, – paskiepyta 1700 darbuotojų, daugiau nei puspenkto šimto – jau ir antruoju skiepu.

„Galima vertinti, kad pirmasis vakcinacijos etapas mūsų ligoninėje įvykdytas sklandžiai, gerai organizuotai, – sako LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. Albinas Naudžiūnas. – Buvo glaudžiai bendradarbiaujama su organizuojančia įstaiga – LSMU Kauno klinikomis. Per likusias sausio dienas ir vasario pradžioje esame pasirengę vykdyti antrą vakcinacijos etapą. Tikimės, kad jis taip pat pavyks sėkmingai ir padės užtikrinti didesnį ligoninės personalo saugumą darbe.”

Anot LSMU Kauno ligoninės Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovės Jūratės Kuzmickaitės, po pirmojo skiepo, kaip rekomenduojama, praėjus 22-23 dienoms, revakcinuoti 454 LSMU Kauno ligoninės darbuotojai. Nebuvo vakcinuojami persirgusieji COVID-19 arba sergantieji šiuo metu. Naujausiais duomenimis, COVID-19 serga kiek mažiau nei 100 personalo darbuotojų, tačiau dar prieš mėnesį buvo fiksuojami gerokai didesni sergančiųjų skaičiai. Būdavo dienų, kai vienu metu COVID-19 sirgo netoli 250 ligoninės specialistų, slaugos personalo darbuotojų. Iš viso nuo rudens šia infekcija užsikrėtė per 700 LSMU Kauno ligoninės darbuotojų. Tikėtina, kad po vakcinacijos ir revakcinacijos, kai susiformuos antikūnai, darbuotojų sergamumas jau netrikdys ligoninės darbo.

LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė Rita Butylkina sako, kad paskiepyti visi darbuotojai, kurie savo noru buvo iš anksto įtraukti į vakcinuojamųjų sąrašus, išskyrus pavienius atvejus, kai skiepytis sutrukdė liga ar kitos svarbios priežastys. Po pirmosios vakcinos, kurios dar nepakanka susiformuoti imunitetui, buvo pavienių atvejų, kai darbuotojai užsikrėtė COVID-19. Šių darbuotojų revakcinacija atidėta 90 dienų.

"Baigtą skiepijimą pirmąja vakcinos doze vadiname svarbiu etapu. Žengtas žingsnis COVID-19 epidemijos suvaldymo link. Mes, medikų bendruomenė, labai tikimės ne tik ligoninių personalo, bet ir visuomenės sąmoningumo skiepijantis. Nes tik nuo visų sąmoningumo priklausys, ar užkardysime infekcijos plitimą ir paspartinsime karantino pabaigą", – pabrėžė LSMU Kauno ligoninės direktorė medicinai prof. Diana Žaliaduonytė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite