Angle down Atgal

LRT PLIUS laida „Stop juosta“ modernizmo ieškos Neringoje

Birželio 25-27 dienomis LRT PLIUS laida „Stop juosta“ modernizmo ieškos Nidoje, Preiloje, Juodkrantėje ir kviečia visus prisidėti prie laidos kūrimo proceso.

„Stop juosta“ pasakoja apie tarpukario progreso sprogimą ir modernizmo fenomeną visoje Lietuvoje. Laidos maršrutų herojai – kraštotyrininkai, architektūros istorikai, istorikai ir amžininkai. „Stop juosta“ pasakoja apie modernizmo ženklus, iškilias asmenybes ir šių dienų miesto žmones su savo istorijomis ir muzikinėmis emocijomis. „Stop juosta“ – architektūrinis-istorinis TV projektas, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos konkurse „Pragiedruliai“ 2016 ir 2018 metais pripažintas kaip geriausia dokumentikos laida.

Nidoje laidos komanda aplankys: Tomo Mano, Karlo Knaufo vasarnamius, Hermano ir Gertrūdos Blodės bei karalienės Luizės viešbučius. Preiloje – Labrenco namą, o Juodkrantėje – „Hotel May“, „Hotel Bachmann" bei vilą „Florą“.

Po maršrutą laidos komandą lydės ekspertai: architektė Margarita Ramanauskienė, istorikė doc. dr. Nijolė Strakauskaitė, dailidė Vaidotas Bliūdžius, muziejininkė Vitalija Jonušienė. Taip pat amžininkė Stasė Smolskienė ir birbynininkai Laurynas Vainutis su dukra Jogaile.

„Stop juosta“ kviečia visus Nidos ir aplinkinių miestelių gyventojus prisijungti prie kuriamo pasakojimo apie savo miestą siunčiant savo asmenines-archyvines fotografijas iš tarpukario ir sovietmečio periodų, kuriomis pasidalinti galite laidos „Facebook“ paskyroje: bei paštu: stopjuosta@gmail.com.

Įdomiausios nuotraukos ir pasakojimai atsidurs naujojo sezono laidoje bei LRT portale.

Visas šio maršruto naujienas sekite laidos „Stop juosta“:

Facebooke: https://www.facebook.com/stopjuosta/
Instagrame: https://www.instagram.com/stop.juosta/

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite