LRF taurės turnyre - dramatiška „Vairo-Kalvio“ pergalė

Lietuvos regbio federacijos (LRF) taurės Šiaurės diviziono turnyro rungtynėse šeštadienį Šiaulių „Vairo-Kalvio“ komanda išvykoje 14:13 (6:0) įveikė Kauno „Žalgirio“ ekipą ir iškovojo antrąją pergalę iš tiek pat galimų.

Po „Vairo-Kalvio“ ilgamečio vedlio Kęstučio Marcišausko dviejų baudos smūgių svečiai pirmąjį kėlinį laimėjo 6:0, bet antrajame kėlinyje žalgirietis Domantas Tautkus sušvelnino atsilikimą iki minimumo (5:6). Tuomet dar kartą tiksliai baudos smūgį realizavo K. Marcišauskas, bet tuo pačiu atsakė ir „Žalgirio“ žaidėjas Justinas Šernas. Likus žaisti 10 min., emocijų nesutvardė du „Žalgirio“ regbininkai. Raudona kortele buvo nubaustas J. Šernas, geltona - žaidžiantysis ekipos treneris iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR) Sijabulela Mlalandė (Siyabulela Mlalande). 72-ąją min. žeminimą atlikęs Donatas Vilimavičius leido „Vairui-Kalviui“ įgyti 6 taškų persvarą (14:8). Nepaisant to, žalgiriečiai pademonstravo kovingumą ir paskutinę minutę Paulius Sugintas prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote ir suteikė progą šeimininkams išplėšti pergalę. Vis dėlto, realizacijos smūgis buvo netaiklus ir dramatiška pergale džiaugėsi šiauliečiai.

„Norėčiau padėkoti savo komandai, ypač ekipos branduoliui, žaidėjams, kurie važiavo į Kauną. Esu nepatenkintas jaunimu, kuris nori pergalių, bet šįkart egzistavo tik ant popieriaus. Visi, kurie žaidė šiandien, atidavė visą save. Rezultatas yra toks, koks yra. Svarbiausia - pergalė, kad ir kokia ji bebūtų, - kalbėjo „Vairo-Kalvio“ treneris Gediminas Marcišauskas. - Jau nebėra lengvų varžovų. Kauniečiai pasiruošė gerokai geriau, negu rungtynėms prieš savaitę. Turėjome problemų, bet rezultatas yra teigiamas“.

Po dviejų savaičių vyks pirmasis mačas tarp dviejų Šiaulių regbio klubų - „Vairo-Kalvio“ ir „Baltrex-Šiaulių“.

„Turime geras dvi savaites. Vyrai ištroškę pergalių. Reikės padirbėti rimčiau su jaunesniais žaidėjais, kurie šiai dienai kiek pasyviai žiūri į viską. Tikiuosi produktyvaus darbo per artimiausias dvi savaites. Kažkokio specialaus plano neturime, analizuosime savo klaidas, varžovų žaidimą bei būsime pasirengę“, - kalbėjo G. Marcišauskas.

LRF taurės Pietų divizione pergales iškovojo Vilniaus ekipos. Vilniaus „VRA-Tomosta“ išvykoje 53:5 (24:0) nugalėjo Jonavos-Kauno „Tauro-Skorpiono-Brum Brum“ ekipą, o Vilniaus „Geležinis vilkas“ svečiuose po atkaklios kovos 31:12 (14:12) įveikė Panevėžio „Klevo-PRS“ komandą ir šventė antrąją pergalę iš eilės.