Angle down Atgal

LR seimo aplinkos apsaugos komiteto nariai susidomėjo situacija apdorojant atliekas Mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose

2021 m. rugsėjo 27 d. Šiaulių regiono nepavojingų atliekų sąvartyne (toliau – Sąvartynas) lankėsi Lietuvos Respublikos seimo aplinkos apsaugos komiteto nariai: Aidas Gedvilas, Ligita Girskienė, Romualdas Vaitkus bei Klaipėdos krašto visuomenininkės Rasa Kuzavienė ir Virginija Spurytė. Vizito tikslas – iš arčiau pamatyti, kaip vyksta iš Šiaulių regiono gyventojų surinktų nerūšiuotų mišrių komunalinių atliekų apdorojimas Mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose, kuriuos pagal sutartį eksploatuoja privatus operatorius UAB „NEG Recycling“.

Pamatytas mišrių komunalinių atliekų sankaupų ir, neva, apdorotų atliekų vaizdas MBA gamykloje šokiravo seimo narius, kurie apsilankymo metu skubiai į vietą iškvietė Aplinkos apsaugos departamento pareigūnus, kad neplaninio patikrinimo metu įvertintų susidariusią situaciją.

Svečiai taip pat domėjosi, kiek mišrių komunalinių atliekų Mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiuose apdorojama, kaip tai daroma, koks tokio apdorojimo efektas, kiek antrinių žaliavų atskiriama, kokia jų kokybė bei galimybės šias atliekas perdirbti. Diskutuota, kaip būtų galima pagerinti atliekų tvarkymo procesus modernizuojant šiuos įrenginius.

   

  VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Žilvinas Šilgalis svečiams paaiškino, kad dėl MBA įrenginių operatoriaus netinkamai vykdomo proceso, netinkamai apdorotos atliekos į sąvartyną nėra priimamos, o dėl galimai teiktų fiktyvių 2D frakcijos atliekų džiovinimo paslaugų pagal papildomą sutartį, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras kreipėsi į teisėsaugos institucijas, kurios šiuo metu atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo stambiu mastu. Direktorius taip pat informavo, kad 2021 m. balandžio 30 d., visuotiniam dalininkų susirinkimui pritarus, pradėtos sutarties su UAB „NEG Recycling“ nutraukimo procedūros.

  Lietuvos Respublikos Seimo nario Aido Gedvilo video įrašas: https://fb.watch/8ixbMUZFtx/

  Daugiau apie situaciją MBA gamykloje rašyta:

  comment Skaitytojų komentarai (0)

  Rekomenduojamas video turinys


  Taip pat skaitykite