Angle down Atgal

Loterijų organizatoriai kreipiasi į teisėsaugą: įstatymas galimai stumiamas neteisėtai

Lietuvos loterijų asociacija (LLA) kreipiasi į Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl, anot jos, Seime galimai neskaidriai teikiamų Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pataisų. LLA prezidento Andriaus Karaliūno teigimu, nepaisant vasarą pradėto pradėto ikiteisminio tyrimo, lošimų verslui nepalankūs įstatymai toliau skinasi kelią Seime.

Anot jo, šiuo metu vyksta panašūs korupciniai procesai kaip vasarą, kai Seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėjas bandė papirkti Biudžeto ir finansų komiteto narį Matą Maldeikį.

„Niekaip kitaip negalime paaiškinti kaip šios istorijos tąsą“, – spaudos konferencijoje antradienį kalbėjo LLA prezidentas Andrius Karaliūnas.

Žurnalistams LLA prezidentas pažymėjo, kad praėjusį trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete priimtas dar didesnis loterijų mokesčio tarifas nei buvo numatyta dar prieš kelias dienas. Tokia skuba asociacijai sukėlė įtarimą, dėl to ir buvo kreiptasi į teisėsaugos institucijas.

Jis patikino, kad dabar numatytas mokesčio padidinimas reikštų kai kurių loterijų verslo įmonių bankrotą.

Seimo Biudžeto ir finansų komitete trečiadienį buvo pritarta jo pirmininko Mykolo Majausko siūlymui mokesčio tarifą loterijų organizatoriams didinti iki 18 proc. Pagal ankstesnį siūlymą loterijų organizatorių už išplatintus bilietus gautas pajamas planuota apmokestinti 15 proc. tarifu. Pagal dabar galiojančią tvarką, loterijų organizatorių pajamos apmokestinamos 13 proc.

LLA teigimu, jei įstatymo pataisos būtų priimtos, jau dabar dukart už azartinius lošimus apmokestintoms loterijoms mokestinė našta dar labiau padidėtų.

Įstatymas į Seimo posėdžių salę grįš gruodžio 7 d.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite