Angle down Atgal

Loterijų asociacija: į viešumą pradėjo lįsti nusikalstamo lobizmo galai

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) įtariant Seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėją bandymu papirkti kitą parlamentarą Matą Maldeikį, Loterijų asociacija teigia, kad į viešumą „pradėjo lįsti nusikalstamo lobizmo galai“.

Žiniasklaidai ketvirtadienį išplatintame pranešime Loterijų asociacija atsiribojo nuo „bet kokių loterijų sąsajų su STT nagrinėjama byla“.

„Sveikiname STT pareigūnų tyrimą ir padorių Seimo narių drąsą. Labai tikimės, kad STT tyrimas atskleis ir kitus politikus, kurie kalbėjo Kauno lošimų verslo šulų argumentais“, – pranešime sakė Loterijų asociacijos vadovas Andrius Karaliūnas.

Asociacija STT tyrimą sieja su loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projektu, kuris buvo įregistruotas gegužės 20 dieną.

Seimo narys M. Maldeikis sakė, kad M. Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius jam 50 tūkst. eurų kyšį siūlė prieš mėnesį.

Seime gegužę pateikti dviejų įstatymų pakeitimai, kuriais siūloma nuo 5 proc. iki 10 proc. padidinti loterijų ir lošimų mokesčio tarifą bei loterijų organizatorius įpareigoti paramai skirti ne 8 proc. kaip dabar, o 16 proc. lėšų nuo nominaliosios per ketvirtį išplatintų loterijos bilietų vertės. 

Kai kurie Seimo nariai atkreipė dėmesį, kad priėmus pataisas, iš esmės loterijos bus apmokestinamos labiau negu lošimai.

STT ketvirtadienį pranešė, kad Seimo nario M. Puidoko padėjėjas K. Motiečius įtariamas M. Maldeikiui pasiūlęs 50 tūkst. eurų kyšį, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ar atidėtas neribotam laikui Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto priėmimas.

M. Puidoko kabinete ketvirtadienį atliktos kratos, K. Motiečius buvo sulaikytas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite