Loginiai žaidimai: (3D) dėlionės ilgiems rudens ir žiemos vakarams

Lietuva
Pixabay.com nuotr.
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Dienos trumpėja, tamsūs vakarai ilgėja, o lietaus lašai vis dažniau barbena į langą. Tokia rudens realybė. Niūru. Bet ar tikrai? Juk šis laikas gali būti įdomus ir labai turiningas. Loginiai žaidimai praturtins šeimos vakarus ir patiks ieškantiems kalėdinių dovanų.

Logikos nauda kasdieniame gyvenime

Kas yra logika? Galima teigti, jog tai mokslas. Galima sakyti, jog tai griežtais principais paremti samprotavimai. Arba... žaidimas.

O loginis mąstymas praverčia kasdien. Ypač darbe. Reikia išspręsti problemą? Veiksmai apgalvojami ir sprendimai priimami atsižvelgiant ne į jausmus, o į faktus. Tai galioja, pavyzdžiui, kuriant verslą, atliekant rinkos tyrimus, rašant mokslinius darbus.

Darbo pokalbio metu irgi tikėtina gauti klausimą, reikalaujantį pasukti galvą. Tačiau kitapus stalo sėdintis asmuo nelauks, kol kandidatas suregs mintį. O jeigu kandidatas ims kalbėti nerišliai, pasiduos emocijoms?.. Na, akivaizdu, kad vadovas tęs darbuotojo paieškas. Darbuotojo, gebančio mąstyti sistemiškai, atrandančio ryšius tarp skirtingų aspektų ir gerai išlaviruojančio minčių labirinte. Tad sutikite – logika siekiant karjeros nepamaišo.

Ji ir diskusijose tikra pagalbininkė. Procesas nuo susipažinimo su tema iki jos išnarstymo ir bendro sutarimo tampa kryptingas. Teiginiai išdėstomi ir atremiami konstruktyviai, o konstruktyvumas, metaforiškai tariant, yra ne tik pamatas, bet ir stogas. O kad tas stogas būtų kuo tvirtesnis, pakalbėkime apie dėliones. Ir apie dar šaunesnę jų rūšį – 3D. Gal išsirinksite kokią nors įdomiam vakarui?

Graži visuma iš dešimčių ar tūkstančių detalių

Už dėlionių pardavimą pasaulyje uždirbama šimtus milijonų eurų ir dolerių. Tai rodo populiarumą. Jo priežastys – akivaizdžios.

Populiarumui įtakos turi tematinė įvairovė. Nuo gamtos vaizdų iki automobilių, nuo pastatų iki animacinių filmukų veikėjų. Paprastai sakant, ir mažam, ir dideliam, ir mėgstančiam transporto priemones, ir dievinančiam gėles.

Detalės ir visuma, kurią reikia išgauti, puikiai apibrėžia tikslo siekimą. O jeigu dėliojate ne vienas, atsiranda ir bendrumo jausmas.

Vienos lengvos, nedidelės. Kitos – iš daugybės detalių, reikalaujančios pasiraitoti rankoves. Net didžiausi fanai, įsigiję dešimtis ar šimtus, vis tiek turi kur tobulėti.

Tai tikras fantazijų laukas. Nesvarbu, ar ieškote pramogos sau, ar dairotės dovanos vaikui, neprošal atkreipti dėmesį ir į 3D dėliones. Iki šiol dėliojote tradicines? Jums vertėtų išbandyti ir 3D. Tai visiškai nauja patirtis. Tematika įvairi, tačiau dažniausiai tai architektūros objektai – pastatai, aukšti bokštai. Surinkta 3D dėlionė puošia kambarį. Pavyzdžiui, galima sudėlioti Big Beno bokštą. Ir ne horizontaliai, o vertikaliai. Vėliau dailiai atrodys svetainėje ar darbo kambaryje.

Smagu ir turininga

Yra posakis, kad mokomės žaisdami. Mokymosi ir žaidimo dermė – tvirta ir suvokiama tiesiog leidžiant laisvalaikį su šeima ar bičiuliais.

Proto mankšta neprivalo būti varginanti, kelianti tik neigiamas emocijas. Kai parduotuvėse toks dėlionių ir kitų žaidimų pasirinkimas, proto mankšta tampa dar įdomesnė.

Žaisti – ne tik pramogauti, bet ir turiningai leisti laiką. Yra visa virtinė privalumų: gerinama smegenų veikla, užplūsta teigiamos emocijos, išvengiama nuobodulio, susikoncentruojama. Netgi pastebima, kad tai geras pamatas norintiems pradėti... programuoti. Juk skatinamas nuoseklus ir sistemingas mąstymas.

O jeigu norite veiklos, kur būtų galima pasivaržyti, tam puikiai tinka šachmatai. Logika – tam tikra sistema. Tas pats pasakytina ir apie šachmatus. Priimami sprendimai, vadovaujamasi taisyklėmis, reaguojama į varžovo ėjimus. Net jeigu neketinate tapti didmeistriu, o žaidžiate savo malonumui, šachmatai padės lavinti pastabumą ir netgi įgalins kūrybines mintis.

Loginiai žaidimai – puiki dovana

Artėjant Kalėdoms vis dažniau susimąstome, ką padovanoti artimiesiems. Paprastai atsižvelgiame į jų pomėgius. Žmogui, negeriančiam kavos, neperkame kavos pupelių. Teigiančiam, kad nenorėtų gauti kojinių, jų ir nedovanojame.

O kaipgi loginiai žaidimai? Ar tai gera dovana, ar verčiau susilaikyti ir ieškoti ko nors kito? Tai gali būti labai vertingas pasirinkimas. Pirmiausia todėl, kad žaidimų esama daug. Draugas neturėtų nuliūsti gavęs dėžę su užrašu „puzzle“.

Yra ir kitų variantų. Pavyzdžiui, jeigu su bičiuliais sutarėte apsikeisti nedideliais, nebrangiais dalykais, kodėl į dovanų maišelį neįdėjus Rubiko kubo arba, dar įdomiau, sudoku kubo?

Dovana sau

Jei mėgstate dėliones ir kitus puikius dalykus, pritraukiančius dėmesį ir turinčius lavinamojo „prieskonio“, kodėl gi nepasilepinti patiems? Kartais malonu ir sau šį tą padovanoti...

Sėkmingai parašėte studijų atsiskaitymą? Užbaigėte projektą darbe? Įgyvendinote tikslą išmokti naujos kalbos? Vadinasi, neprošal truputį pasilepinti. Svajojate apie naują dėlionę? O gal norėtumėte ko nors dar neišbandyto? Galbūt nusprendėte išmokti žaisti šachmatais? O gal vaikystėje žaisdavote šaškėmis ir sumąstėte grįžti prie šio pomėgio?..

Karantinas nebaisus

Galiausiai norisi pasidžiaugti, kad smagi veikla kartu ir labai naudinga. Puikus laisvalaikio praleidimo būdas, suburiantis šeimą, draugus ir padedantis atsipalaiduoti. Ir sykiu – užuomina į sklandesnį mokymąsi ar darbą. Taip, šie dalykai suderinami. Tai maloni žinia net ir pandemijos metu, kai susiburti draugėn nerekomenduojama, o kartais apskritai negalima. Tačiau karantinas „užsibarikadavus“ namuose su šeima kur kas įdomesnis, kai rankų miklumo laukia viena kita dėlionė, o išbandyti proto aštrumą jau pasiruošę šachmatai.

Remiamas turinys