LKL finalo starte - užtikrinta „Žalgirio“ pergalė

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo pirmosiose rungtynėse antradienį čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ namuose 79:64 (27:16, 17:19, 21:18, 14:11) pranoko Vilniaus „Rytą“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Sėkmingai susitikimą pradėję kauniečiai po pirmojo kėlinio atsitrūko dviženkliu skirtumu (27:16). Praėjusių metų vicečempionams vilniečiams antrajame ketvirtyje pavyko priartėti prie varžovų (31:36), bet žalgirietis Leo Westermannas pataikė du tritaškius iš eilės ir aikštės šeimininkai vėl nutolo (42:31), o prieš ilgąją pertrauką pirmavo 44:35.

Trečiajame kėlinyje „Rytas“ sumažino atsilikimą iki keturių taškų (43:47, 47:51, 49:53), tačiau į šturmą pakilę žalgiriečiai iki ketvirčio pabaigos susikrovė 12 taškų pranašumą (65:53), o 34-ąją min. skirtumas siekė 17 taškų (72:55). Per likusį laiką svečiams pasipriešinti varžovams nepavyko.

Kauno komandai 13 taškų pelnė Marius Grigonis, 12 - Nate'as Woltersas, 11 - Brandonas Daviesas, 10 - Edgaras Ulanovas (9 atk. kam.).

Vilniaus ekipoje 14 taškų surinko Arciomas Parachouskis (8 atk. kam.), 13 - Arnas Butkevičius, 10 - Martynas Echodas (9 atk. kam.).

Žalgiriečiai pataikė 12 tritaškių iš 27 (44 proc.), o „Ryto“ krepšininkai - 6 iš 25 (24 proc.), tačiau vilniečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 40-32 (puolime 19-9).

Antrosios finalo rungtynės vyks ketvirtadienį Vilniuje, trečiosios - šeštadienį Kaune. Jei prireiks ketvirtojo ir penktojo mačo, jie bus žaidžiami kitą antradienį Vilniuje ir kitą ketvirtadienį Kaune.

„Žalgiris“ ir „Rytas“ yra vienintelės komandos, per visą LKL gyvavimo istoriją iškovojusios aukso medalius. Žalgiriečiai šalies čempionais tapo 20 kartų, o vilniečiai - penkis.