Angle down Atgal

Liūčių pasekmėms suvaldyti būtinos bendros pastangos

Liepos 27 dieną Jurbarko rajono savivaldybės administracijos iniciatyva buvo sukviestas pasitarimas dėl bendrų veiksmų koordinavimo liūčių ir kitų stichinių nelaimių pasekmių likvidavimo metu. Pasitarime dalyvavę UAB „Jurbarko vandenys“ ir UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriai informavo savivaldybės vadovus apie situaciją Jurbarko mieste stiprių liūčių metu ir aptarė bendrų veiksmų koordinavimą stichijos padarinių prevencijai bei likvidavimui.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias Jurbarko naujienas!

Liepos 24 ir 26 dienomis, praūžus liūtims, trumpam buvo užtvindytos Dariaus ir Girėno, bei kitų gatvių atkarpos, užpilti pastatų rūsiai. UAB „Jurbarko komunalininkas“ suteikė pagalbą, išpumpuojant vandenį dviejų daugiabučių namų rūsiuose. UAB „Jurbarko vandenys“ darbuotojai stengėsi kuo operatyviau identifikuoti šulinius nuo kurių buvo nukelti dangčiai ir juos vėl uždengti.

„Vasaros laikotarpiu pasitaikančios trumpalaikės liūtys, nėra ta ypatinga priežastis, dėl kurios turėtų rinktis ekstremalių situacijų komisija ir būtų skelbiama ekstremali padėtis. Tačiau tokie retkarčiais pasitaikantys atvejai ir ateityje reikalaus operatyvių ir koordinuotų ne tik savivaldybės įmonių, bet ir kitų tarnybų veiksmų, nukreipiant transporto srautus kitomis gatvėmis bei likviduojant pasekmes“ – akcentavo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė.

Pasitarimo metu buvo sutarta, kad laikinaisiais kelio ženklais ir jų pastatymu rūpinsis UAB „Jurbarko komunalininkas“, o UAB „Jurbarko vandenys“ įpareigoti operatyviai paženklinti ir nuo eismo dalyvių atriboti atvirus šulinius bei galimai besiformuojančias smegduobes. Telefonu susisiekus su Jurbarko rajono policijos komisariato viršininku Aivaru Dumčiumi, buvo sutarta dėl bendrų veiksmų, atribojant laikinai nepravažiuojamų gatvių atkarpas, aptartos galimybės pagal vaizdo stebėjimo kamerų įrašus, identifikuoti nedrausmingus transporto priemonių savininkus ir vairuotojus.

„Liūtys ir ateityje bus neišvengiamos, tačiau jų pasekmių suvaldymui nepakaks vien tik komunalininkų ar specialiųjų tarnybų pajėgų, jei patiems gyventojams pristigs sąmoningo ir pilietiško požiūrio į savo ir visuomeninį turtą, jei nesaugosime vaikų nuo tykančių pavojų ir nesudrausminsime vairuotojų, kurie, matydami akivaizdžias vandens kliūtis, rizikuoja ne tik savo ir šalia esančių žmonių saugumu, bet gal net ir gyvybėmis“, – pastebėjo Jurbarko mero pavaduotojas Saulius Lapėnas.

Jurbarko rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite