Angle down Atgal

„Litgrid“ pasirašė 3 mln. eurų vertės sutartį dėl pastočių Alytuje ir Telšiuose rekonstrukcijos

Perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pasirašė sutartį su bendrove „Tetas“, kuri paruoš Alytaus ir Telšių pastotes sinchroninių kompensatorių įrengimui. Investicijos į šiuos darbus siekia 2,96 mln. eurų.

„Pradėdami pasiruošimą sinchroninių kompensatorių įrengimui, mes išpildome dar vieną svarbią sąlygą norint prisijungti prie Vakarų šalių energetikos klubo. Vietovės, kur bus įrengti trys sinchroniniai kompensatoriai, parinktos išanalizavus būsimą elektros srautų situaciją šalies elektros energetikos sistemoje po sinchronizacijos. Nuspręsta, kad jie bus statomi Vilniuje, Alytuje ir Telšiuose – taip jie efektyviausiai padės palaikyti mūsų šalies sistemos stabilumą, kai atsijungsime nuo Rusijos ir Baltarusijos tinklų“, – pranešime cituojamas „Litgrid“ vadovas Daivis Virbickas.

Investicijos į Telšių transformatorių pastotės rekonstrukciją siekia 1,456 mln. eurų be PVM, o į Alytaus – 1,496 mln. eurų be PVM. Šie darbai yra iš dalies finansuojami ES fondų lėšomis.

Už šias lėšas bus įrengiami jungtuvai, skyrikliai ir kita pirminė įranga, perkeliama dalis esamos transformatorių infrastruktūros ir paruošiama vieta sinchroninių kompensatorių prijungimui prie perdavimo tinklo.

Planuojama, kad statybos leidimas šiems darbams bus gautas iki 2021 m. balandžio pabaigos, o darbai pabaigti 2022 m. rugsėjį. Šiuo metu derinamas darbų atlikimo grafikas.

Pačių sinchroninių kompensatorių statybos rangos viešąjį pirkimą „Litgrid“ planuoja skelbti antrą šių metų pusmetį.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite